تلاش متا برای حفظ کاربران تردز؛ نسخه‌ تحت‌وب این شبکه اجتماعی هفته آینده از راه می‌رسد

دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
شبکه اجتماعی تردز
طبق گزارشی جدید، به‌زودی می‌توانید ازطریق نسخه‌ی تحت‌وب تردز در این شبکه‌ی اجتماعی فعالیت کنید.
تبلیغات

پیش‌از‌این، اعلام شده بود که قابلیت جست‌وجو به‌زودی به شبکه‌ی اجتماعی تردز اضافه خواهد شد و نیز انتظار می‌رفت متا نسخه‌ی تحت‌وب پلتفرم مذکور را رونمایی کند. اکنون، وال‌استریت ژورنال گزارش داده است که شرکت تحت‌مالکیت مارک زاکربرگ اوایل هفته‌ی آینده نسخه‌ی تحت‌وب تردز را رونمایی خواهد کرد.

تردز (Threads) نام شبکه‌ی اجتماعی جدید متا است که برای رقابت مستقیم با ایکس (توییتر سابق) راه‌اندازی شد. درحال‌حاضر، صفحه‌ی اصلی وب‌سایت این پلتفرم کهکشانی در حال چرخش را نشان می‌دهد و لینک‌هایی برای دانلود نسخه‌ی اندروید و iOS در آن قرار داده شده است.

به‌هرحال، در روزهای آینده با مراجعه به وب‌سایت رسمی تردز، با ظاهری کاملاً متفاوت مواجه خواهید شد؛ زیرا این پلتفرم اجتماعی قصد دارد به‌زودی نسخه‌ی تحت‌وب خود را دردسترس عموم قرار دهد.

شاید متا با این‌ کار به‌دنبال جلب نظر کاربران باشد. برای یادآوری باید اشاره کنیم که پس‌ از راه‌اندازی تردز، ابتدا کاربران با سرعت بسیار سرسام‌آور در آن ثبت‌نام کردند؛ به‌طوری‌که حتی رکورد ChatGPT را در جذب اولین ۱۰۰ میلیون کاربر شکست.

به‌هرحال، شرایط برای تردز مثل روزهای اول راه‌اندازی این شبکه‌ی اجتماعی پیش نرفت و اخیراً اعلام شد درمقایسه‌با ۷ جولای ۲۰۲۳ (۱۶ تیر ۱۴۰۲) که بیشترین تعداد کاربر در این پلتفرم حضور داشتند، حدود ۳۹٫۴ میلیون کاربر روزانه‌‌ی خود را از دست داده است.

اکنون تردز خود را برای راه‌اندازی نسخه‌ی تحت‌وب آماده می‌کند. شاید بهتر باشد متا این قابلیت را دراختیار کاربران قرار دهد که بدون ازدست‌دادن حساب اینستاگرام بتوانند اکانت تردز خود را حذف کنند.

باید به این نکته نیز اشاره کنیم که درحال‌حاضر، تردز به کاربران اجازه نمی‌دهد حساب خود را بدون تأثیر بر اکانت اینستاگرام حذف کنند و از‌آن‌جا‌که اکانت تردز شما به حساب کاربری اینستاگرامتان پیوند داده شده است، حذف دائمی اکانت تردز باعث حذف اکانت اینستاگرام می‌شود.

درپایان، باید بگوییم که کاربران تردز می‌توانند بدون ازدست‌دادن داده‌ها، حساب کاربری خود را در این شبکه‌ی اجتماعی غیرفعال کنند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات