تردز، شبکه‌ی اجتماعی جدید اینستگرام رونمایی شد اما برای ما فیلتر است

پنج‌شنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۱
مطالعه 1 دقیقه
لوگو اینستاگرام تردز / Instagram Threads روی آیفون ۱۳ پرو مکس
اپلیکیشن اینستاگرام تردز (Instagram Threads) از سوی شرکت متا منتشر شد اما برای کاربران ایرانی از همین ابتدا فیلتر است.
تبلیغات

تردز اپلیکیشن متن‌محور متا و رقیب توییتر طبق وعده‌ها در دسترس قرار گرفت، اما برای کاربران داخل ایران این شبکه اجتماعی هم همچون اینستاگرام و واتساپ دو برنامه دیگر متا، فیلتر است.

پس از تغییراتی که با ورود ایلان ماسک در توییتر ایجاد شد، بسیاری از کاربران توییتر نسبت به استفاده از این برنامه بی‌میل شدند و به دنبال شبکه‌های اجتماعی جایگزین گشتند. متا هم که به نتیجه رسیده بود فرصت برای رقابت وجود دارد، تزدز را رونمایی کرد، سرویسی که برای کسانی که مشغول استفاده از اینستاگرام هستند مناسب است.

فقط دو ساعت پس از انتشار عمومی تردز مارک زاکربرگ مدیرعامل متا اعلام کرد که این شبکه اجتماعی بیش از دو میلیون کاربر دارد و پس از چهار ساعت تعداد این کاربران به پنج میلیون نفر رسید.

با این حال کاربران داخل ایران که به فیلتر شدن شبکه‌های اجتماعی محبوب عادت کرده‌اند، برای دسترسی به محصول جدید متا باید از وی‌پی‌ان‌ها و فیلترشکن‌ها استفاده کنند. همان‌طور که فیلترینگ اینستاگرام و واتساپ جلوی حضور آن‌ها را در این شبکه اجتماعی نگرفت، ممکن است تردز که نیامده فیلتر است، شبکه اجتماعی محبوب بعدی کاربران داخل ایران باشد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات