آخرین مطالب

اتاق هتل
درباره کثیفی و میکروب‌های درون اتاق‌های هتل چه می‌دانید؟یکی از میکروب‌شناسان حقایق تکان‌دهنده‌ای درباره‌ی کثیفی و میکروب‌های درون اتاق‌های هتل فاش می‌کند.
10
9 ساعت پیش
تاثیر کافئین روی کاهش وزن
محققان تأثیر کافئین روی کاهش وزن و خطر ابتلا به دیابت را تأیید کردندبراساس یافته‌های تازه، قهوه، یکی از نوشیدنی‌های محبوب‌ دنیا‌، در‌کنار طعم جذابش، باعث کاهش وزن و خطر ابتلا به دیابت می‌شود.
6
12 ساعت پیش
ساعت عقربه‌ای از هم‌گسیخته
درمانی جدید برای تروما؛ وقتی زخم روان درک فرد از زمان و خود را مختل می‌کندتروما یا زخم روان، احساس ما را از زمان و خودمان دچار اختلال می‌کند و اکنون دانشمندان موفق به کشف درمان جدیدی شده‌اند که احتمالاً کمک‌کننده خواهد بود.
2
15 ساعت پیش
قارچ کاندیدا کشت شده در آزمایشگاه
موارد ابتلا به عفونت قارچی مرگ‌بار در آمریکا به‌طرز چشمگیر در حال افزایش استقارچی که اخیراً برای آلوده‌کردن انسان‌ها تکامل پیدا کرده است، به‌سرعت در مراکز مراقبت‌های بهداشتی ایالات متحده در حال گسترش است.
24
2 روز پیش
آلیس در سرزمین عجایب
معمای سندرم آلیس در سرزمین عجایببرخی افراد علائم اختلالی را تجربه می‌کنند که نام آن برگرفته از آلیس در سرزمین عجایب است؛ شخصیتی که پس از خوردن و آشامیدن اندازه‌اش تغییر می‌کرد.
8
2 روز پیش
جوان‌سازی چهره انسان
پیشرفت چشمگیر در مبارزه با پیری؛ افزایش طول عمر با سم‌زدایی بدن از ضایعات چربیکندکردن روند پیری یکی از قدیمی‌ترین آروزهای بشر بوده است و اکنون به‌نظر می‌رسد که دانشمندان توانسته‌اند قدم بزرگی در راه تحقق این آرزوی بزرگ بردارند.
12
4 روز پیش
استارسیدها یا مردم ستاره ای
استارسیدها: چرا برخی مردم فکر می‌کنند از جهان دیگری به زمین آمده‌اند؟روانشناسان در این‌باره توضیح می‌دهند که چرا استارسیدها یا مردم ستاره‌ای فکر می‌کنند بیگانه هستند و به دنیایی غیر از زمین تعلق دارند.
34
5 روز پیش
احتمال انتقال ویروس کرونا از سگ‌راکون به انسان
متهم جدید پرونده دنیاگیری کرونا؛ اکنون سگ‌راکون‌های بازار ووهان چین مظنون اصلی هستندنمونه‌های ژنتیکی مربوط به بازاری که به‌تازگی در یکی از پایگاه‌های داده چینی آپلود شده بودند، پس از طرح سؤال دانشمندان درباره آن‌ها حذف شدند.
15
6 روز پیش
تست اچ آی وی
اولین زن نجات‌یافته از عفونت HIV، پنج سال پس از درمان همچنان عاری از ویروس استزنی که برای درمان اچ‌آی‌وی پیوند سلول‌های بنیادی را دریافت کرده بود، پنج سال پس از این رویه و ۳۰ ماه پس از توقف مصرف داروهای HIV عاری از ویروس است.
5
6 روز پیش
ژنوم انسان
جستجو برای ژنوم‌های گمشده جهانگام‌های بزرگی برای کشف اسرار ژنوم انسان برداشته شده است، پس چرا اطلاعات ژنتیکی بیشتر انسان‌های روی کره زمین را نداریم؟
12
7 روز پیش
سنجش ضربان قلب اپل واچ اولترا
مطالعه‌ای جدید از کاربردهای اپل واچ در درمان بیماری پرده برمی‌داردمطالعات جدید نشان می‌دهند که اپل واچ می‌تواند به درمان یکی از عوارض پزشکی بیماری سلول‌های داسی‌شکل کمک کند.
4
8 روز پیش
سرطان پروستات و بی‌نیازی از درمان‌های تهاجمی
سرطان پروستات همیشه به درمان تهاجمی نیاز نداردمطالعه‌ای بزرگ اثبات کرده است که بسیاری از بیماران سرطان پروستات می‌توانند درمان‌های تهاجمی را به تاخیر بیندازند و درعوض تحت مراقبت فعال قرار گیرند.
4
8 روز پیش
ساعت شنی به شکل صورت انسان
درک ما از زمان تحت‌تاثیر ضربان قلب‌مان قرار داردمطالعه‌ای جدید نشان می‌دهد که شک چندین‌ساله‌ی محققان بی‌دلیل نبوده است و قلب، نقش بسیار مهمی روی درک ما از گذر زمان ایفا می‌کند.
4
9 روز پیش
زن جوان روی تخت نشسته و نمی‌تواند به خواب برود
داشتن اختلال خواب خطر ابتلا به زوال عقل را افزایش می‌دهدبررسی‌های اخیر محققان، از وجود ارتباط بین اختلالات خواب و خطر ابتلا به زوال عقل در افراد بزرگسال خبر می‌دهد.
2
9 روز پیش
مرد و زن دکتر با لباس سفید و سیستم هوش مصنوعی
هوش مصنوعی جدید گوگل، پزشکان را از کار بیکار می‌کند؟گوگل مشغول کار روی هوش مصنوعی جدیدی است که به سؤالات پزشکی با دقت بالا پاسخ می‌دهد و در مسیر دست‌یابی به درمان سرطان است.
14
10 روز پیش
فرسودگی شغلی
فرسودگی شغلی دقیقا چیست؟پژوهشگران درمورد نحوه تعریف فرسودگی شغلی اختلاف‌نظر دارند. با‌این‌حال، کمک به افراد برای مقابله با این مشکل همچنان اهمیت دارد.
0
10 روز پیش
دلقک پنی‌وایز
دلقک‌هراسی؛ ریشه‌ ترس افراد از دلقک‌ها چیست؟ترس از دلقک‌ها در فرهنگ‌ها و در میان افرادی با سنین مختلف وجود دارد؛ اما ریشه این ترس کجاست؟
10
11 روز پیش
تست سالخوردگی
سن ما واقعاً چقدر است؟امروزه تقریباً هزاران آزمایش تشخیص سن‌و‌سال در بازار وجود دارند؛ اما علم خوانش DNA برای تشخیص طول عمر هنوز در آغاز راه است.
17
11 روز پیش
جنین در سر کودک یک ساله
در موردی بسیار نادر، پزشکان جنینی را از مغز کودک یک‌ساله خارج کردندمطالعه‌ی جدیدی مورد غیرعادی دوقلوی متولدنشده‌ای را شرح می‌دهد که در چین درون مغز کودک یک‌ساله پیدا شد و پزشکان آن را از سر او خارج کردند.
51
11 روز پیش
دست
پوست جدید رشدیافته در آزمایشگاه می‌تواند پیوند عضو را متحول کندنوع جدیدی از بافت مهندسی‌شده می‌تواند با هر شکل نامنظمی جور دربیاید و مسیر را برای پیوندهایی که ظاهر بهتری دارند و بهتر حرکت می‌کنند، هموار می‌کند.
5
12 روز پیش
مشاهده مطالب بیشتر

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود