آخرین مطالب

گل گورتریا دیفیوسا
این گل آفریقایی برای جذب مگس‌های نر، مگس‌های ماده جعلی می‌سازددانشمندان کشف کرده‌اند که چگونه نوعی گل آفریقایی برای جذب مگس‌های نر، مگس‌های ماده دروغینی را روی سطح گلبرگ‌های خود می‌سازد.
6
11 ساعت پیش
کمر و گردن و بدون خز انسان
چرا انسان‌ها خز ندارند؟بیشتر پستانداران ازجمله نزدیک‌ترین خویشاوندان زنده ما دارای پوشش مو هستند. پس چرا ما این پوشش را از دست دادیم؟
57
17 ساعت پیش
مگس میوه
مگس‌های میوه دارای گیرنده چشایی تشخیص مواد قلیایی هستندمگس‌های میوه اولین جانورانی هستند که می‌توانند غذاهای قلیایی را تشخیص دهند. این توانایی به آن‌ها کمک می‌کند تا از مواد سمی اجتناب کنند.
12
یک روز پیش
اهدای جایزه‌ی آبل به ریاضی‌دان آرژانتینی
ترکیب هندسه و معادلات دیفرانسیل، ریاضی‌دان آرژانتینی را صاحب جایزه آبل کرداستفاده از هندسه برای حل معادلات دیفرانسیل شاید موضوع چندان جذابی به‌نظر نرسد؛ اما این پیشرفت چشمگیر، به بهبود کیفیت انسان‌های عادی نیز کمک خواهد ...
6
4 روز پیش
الاغ
دانشمندان سرانجام درخت خانوادگی الاغ را بازسازی کردنددر مطالعه جدیدی، ژنتیک و باستان‌شناسی با هم ترکیب می‌شوند تا منشا باستانی اولین حیوان بارکش انسان را آشکار کنند.
13
4 روز پیش
تصویرسازی هنری از دایناسور Mamenchisaurus sinocanadorum
گردن‌درازترین دایناسور تاریخ، گردنی ۶ برابر زرافه داشتپژوهش جدید محققان، اطلاعات بیشتری را درباره‌ی یکی از شگفت‌انگیزترین گونه‌های دایناسور در اختیار ما قرار می‌دهد و بسیاری از تصورات قبلی را باطل ...
5
5 روز پیش
شباهت ابزارهای مورد استفاده توسط میمون‌ها به ابزارهای سنگی انسان‌های اولیه
تراشه‌های سنگی ساخت میمون‌های امروزی، پرسش‌هایی اساسی را درباره انسان‌های اولیه مطرح می‌کنندباستان‌شناسان اخیراً به نتایجی دست یافته‌اند که نشان می‌دهند احتمالاً برخی از نتیجه‌گیری‌های قبلی آن‌ها درخصوص ابزارهای دست‌ساز بشر اشتباه بوده است.
2
6 روز پیش
گذار به کشاورزی
آیا گذار به کشاورزی وحشتناک‌ترین اشتباه تاریخ بشر بود؟برخی از محققان و در صدر آن‌ها جارد دایموند باور دارند که پیدایش کشاورزی مهلک‌ترین اشتباه انسان‌ها بود؛ اما ممکن است این فرض کاملاً درست نباشد.
30
8 روز پیش
معمای مادر لئوناردو داوینچی بالاخره حل شد
معمای مادر لئوناردو داوینچی بالأخره حل شدمجموعه تازه‌ای از اسناد تاریخی موجود در شهر فلورانس، هویت مادر لئوناردو داوینچی، نماد عصر رنسانس و نقاش تابلوی مونالیزا را فاش کردند.
8
10 روز پیش
نظریه ریسمان
مرثیه‌ای برای یک ریسمان: بررسی اوج و افول نظریه‌ همه‌ چیزقرار بود نظریه‌ی ریسمان همه چیز را در فیزیک توصیف کند؛ اما دقیقا کجای راه را اشتباه رفت؟
13
12 روز پیش
حدس ریاضی کاشی‌کاری
هندسه کثیفی که حدس دیرینه کاشی‌کاری را نقض کردریاضی‌دان‌ها پیش‌بینی می‌کردند که اگر محدودیت‌های کافی برای کاشی‌کاری یک فضا اعمال شود، الگویی تناوبی به‌وجود می‌آید؛ اما آن‌ها اشتباه می‌کردند.
3
13 روز پیش
رایانش زیستی
آیا آینده متعلق به کامپیوترهای زیستی خواهد بود؟مغز انسان نسبت به کامپیوترهای امروزی مزایای مختلفی دارد؛ اما آیا کامپیوترهایی که از نورون‌های مغز ما استفاده می‌کنند، می‌توانند به واقعیت تبدیل شوند؟
15
15 روز پیش
ویروس زامبی باستانی
ویروس زامبی بازیابی‌شده از خاک منجمد شمالگان همچنان عفونی استویروسی باستانی که از خاک منجمد شمالگان بازیابی شده است و نزدیک ۵۰ هزار سال قدمت دارد، همچنان می‌تواند آمیب‌ها را آلوده کند.
20
16 روز پیش
آنزیم باکتریایی Huc
دانشمندان آنزیمی را کشف کردند که می‌تواند هوا را به انرژی تبدیل کندیکی از خویشاوندان باکتری عامل سل، هیدروژن هوا را به الکتریسیته تبدیل می‌کند. به‌تازگی دانشمندان چگونگی این کار را کشف کرده‌اند.
17
17 روز پیش
کوسه دبستانی، یکی از گونه‌های درمعرض انقراض
کشف بقایای جسد مردی گمشده در شکم کوسه؛ کارشناسان اما می‌گویند کوسه قاتل نیستباوجوداینکه شواهد نشان می‌دهند مرد گمشده‌ی آرژانتینی توسط یک کوسه کشته شده است؛ اما کارشناسان اصرار دارند که کوسه نمی‌تواند قاتل این مرد باشد.
12
17 روز پیش
کشف یک شانه‌ مرموز با گذشته‌ای تاریک در انگلستان
کشف عجیب باستان‌شناسان: شانه مرموزی که از جمجمه انسان ساخته شده استباستان‌شناسان یک شانه‌ از جنس استخوان کاسه‌ی سر انسان کشف کرده‌اند که به نظر سابقه‌ای طولانی در منطقه کمبریج‌شایر انگلستان داشته است.
2
18 روز پیش
هفگوفا، هیولای دریایی قرون وسطی واقعا وجود داشته است
هیولای دریایی توصیف‌شده در اساطیر نورس واقعا وجود داشته استمحققان در تحقیقات جدید خود به این نتیجه رسیده‌اند که هیولای باستانی مشهور به هفگوفا در اساطیر نورس در واقع یک نهنگ بوده است.
0
19 روز پیش
یادگیری ماشین در چت چی پی تی روی لپ تاپ
ذهن‌خوانی با هوش مصنوعی، دستاورد جدید دانشمندان ژاپنیگروهی از دانشمندان ژاپنی توانسته‌اند با هوش مصنوعی سیستمی بسازند که از روی سیگنال مغز، آنچه با چشم خود می‌بینید، بازسازی می‌کند.
3
20 روز پیش
شواهد اسکلتی پرده از راز نخستین اسب‌سواران تاریخ برداشت
شواهد اسکلتی از راز نخستین اسب‌سواران تاریخ پرده برداشتباستان‌شناسان با بررسی مقبره‌های ۵۰۰۰ ساله‌ای از فرهنگ گورچالی، سرنخ‌های تازه‌ای از اولین اسب‌سواران تاریخ پیدا کردند.
0
21 روز پیش
گورخر
چرا خطوط راه‌راه روی گورخر بسیار اثربخش هستند؟پژوهشگران با انجام مطالعه‌ای دلیل احتمالی مؤثر‌بودن پوشش خاص گورخرها را درزمینه‌ی دفع خرمگس‌ها کشف کردند.
6
21 روز پیش
مشاهده مطالب بیشتر

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود