category-cover

انرژی و محیط زیست؛ اخبار و مقالات

اخبار و مطالب مربوط به انرژی های تجدید پذیر، سوخت‌های فسیلی، انرژی‌های پاک، تغییرات جوی، محیط زیست و جدید‌ترین دستاورد‌های پژوهشگران در این زمینه

9 دنبال کننده

آخرین مطالب

ذوب یخ در گرینلند
دمای یکی از سردترین نقاط زمین به بیشترین مقدار در هزار سال اخیر رسیددمای گرینلند شمال مرکزی حداقل در هزار سال اخیر به بیشترین مقدار خود رسیده است و می‌تواند بر ذوب یخ‌ها و بالا آمدن سطح دریاها تأثیر بگذارد.
3 روز پیش
مطالعه '3
پاندا دربرابر دوربین‌ها و حیوانات ازدست‌رفته
داستان موفقیت و شکست؛ چگونه با وجود نجات پانداها از لبه انقراض در حفظ تنوع زیستی ناکام ماندیم؟در نتیجه تلاش‌های حفاظتی گسترده، پانداها از لبه‌ی انقراض نجات یافتند، اما در همین‌حال موجودات دیگر مورد غفلت قرار گرفتند و به سمت انقراض کشیده شدند.
4 روز پیش
مطالعه '16
ماهی مرکب غول پیکر
تصاویر شگفت‌انگیز غواص ژاپنی از ماهی مرکب غول‌پیکری ۲٫۵ متریغواصی ژاپنی پس از اطلاع از وجود ماهی مرکب غول‌پیکری در نزدیکی ساحل دریای ژاپن، به درون آب رفت و تصاویری شگفت‌انگیز از آن ثبت کرد.
8 روز پیش
مطالعه '3
مارتل لنگسدورف در حال تغییر ساعت آخرالزمان
ساعت آخرالزمان؛ تنها ۹۰ ثانیه تا نابودی بشر فاصله داریممطابق با تغییرات «ساعت آخرالزمان» توسط گروهی از دانشمندان اتمی، اکنون صرفا ۹۰ ثانیه تا نیمه‌شب (نابودی بشر) فاصله داریم.
14 روز پیش
مطالعه '2
استخراج بیت کوین با انرژی هسته‌ای
اولین مزرعه استخراج بیت کوین با انرژی هسته‌ای به‌زودی در آمریکا شروع ‌به‌کار می‌کندایالات‌متحده اولین مرکز استخراج بیت کوین با سوخت هسته‌ای را در سه‌ماهه‌ی اول ۲۰۲۳ راه‌اندازی خواهد کرد.
15 روز پیش
مطالعه '2
کاهش جمعیت چین برای اولین بار در ۶۰ سال گذشته
جمعیت چین برای اولین بار در ۶۰ سال گذشته کاهش یافتکاهش جمعیت چین در سال ۲۰۲۲ که برای اولین بار در ۶۰ سال گذشته اتفاق افتاده است، از بحران جمعیتی قریب‌الوقوع در این کشور خبر می‌دهد.
19 روز پیش
مطالعه '3
انگل درون صخره‌ ماهی مسی
انگل‌ها درحال انقراض هستند، اما هیچ‌کس به آن‌ها اهمیت نمی‌دهدهمه انگل‌ها بد نیستند و در دنیایی که به سرعت درحال تغییر است، به محافظت ما نیاز دارند، اما به‌نظر نمی‌رسد کسی به فکر حفاظت از انگل‌ها باشد.
20 روز پیش
مطالعه '4
خشکسالی
سال ۲۰۲۲ پنجمین سال گرم ثبت‌شده در تاریخ بودبراساس تجزیه‌و‌تحلیل ناسا، میانگین دمای سطح زمین در سال ۲۰۲۲ به‌همراه سال ۲۰۱۵، پنجمین سال گرم ثبت‌شده در تاریخ زمین است.
22 روز پیش
مطالعه '3
مازوت و اثرات مخرب آن روی سلامتی و محیط‌زیست
مازوت چیست و چه معایبی برای انسان و محیط زیست دارد؟مازوت یار جدانشدنی آلودگی هوا است و این روزها نیز نام آن را زیاد می‌شنویم. حال این سوخت بدنام دقیقاً چیست و چه خطرهایی برای انسان و محیط‌زیست دارد؟
25 روز پیش
مطالعه '5
کوهنورد با پوشش زرد و ماسک اکسیژن به صورت
در منطقه مرگ کوه اورست چه اتفاقات وحشتناکی برای بدن انسان رخ می‌دهد؟در منطقه‌ی مرگ اورست که در ارتفاع بیش از ۸,۰۰۰ متری واقع شده است، اتفاقات وحشتناک زیادی برای بدن انسان رخ می‌دهد که می‌تواند موجب مرگ شود.
17 دی 01
مطالعه '5
هویج
چگونه میکروپلاستیک‌ها به غذایی که می‌خوریم، نفوذ می‌کنندآلودگی پلاستیکی یکی از آثار سبک زندگی مدرن ما است، اما به‌حدی گسترش پیدا کرده که حتی به میوه‌ها و سبزیجاتی که پرورش می‌دهیم، راه پیدا کرده است.
16 دی 01
مطالعه '9
سد چم شیر روی رودخانه زهره
گتوند دوم یا حلال مشکل کم‌آبی؛ ماجرای سد چم شیر چیست؟فعالان محیط‌زیست هشدار می‌دهند که بهره‌برداری از سد چم شیر که روی رودخانه زهره احداث شده است، تبعات زیست‌محیطی ناگواری به‌دنبال خواهد داشت.
15 دی 01
مطالعه '6
سونامی در شهر طرح گرافیکی
هوش مصنوعی جدید ژاپن آثار سونامی را در کمتر از یک ثانیه پیش‌بینی می‌کندژاپنی‌ها هوش مصنوعی جدیدی ساخته‌اند که می‌تواند آثار ناشی از سونامی‌های بزرگ را در کمتر از یک ثانیه پیش‌بینی کند و جان هزاران نفر را نجات دهد.
12 دی 01
مطالعه '2
گیاه چشم خرچنگی
با ۱۰ گیاه سمی‌ و خطرناک جهان آشنا شویدگیاهان خطرناک و مرگبار فراوانی در سراسر جهان وجود دارند. در این مطلب برخی از سمی‌ترین گیاهان و حقایق جالبی درمورد آن‌ها آورده شده است.
9 دی 01
مطالعه '8
بهترین گوشی برای عکاسی
سامسونگ و اپل کمترین آسیب را به محیط‌زیست می‌زنندپایداری (فاقد اثر مخرب بر محیط‌زیست) گوشی‌های هوشمند با پیشتازی اپل و سامسونگ به قله‌ جدید رسیده؛ اما زباله‌های الکترونیکی همچنان نگرانی اصلی هستند.
7 دی 01
مطالعه '2
آلودگی هوای تهران در غروب
وارونگی دما چگونه آلودگی هوای کلان‌شهرها را تشدید می‌کند؟عبارات شاخص آلودگی هوا و وارونگی دمایی هر ساله با کاهش دمای هوا و تشدید آلودگی آن زیاد به گوش می‌رسند. ولی تابه‌حال درباره آن‌ها مطالعه کرده‌اید؟
1 دی 01
مطالعه '10
تأثیر آلودگی هوا بر کودکان
درس‌های آلودگی هوا برای کودکانآلودگی هوا گروه‌های حساس به‌ویژه کودکان را تهدید می‌کند. در این مقاله، نشان می‌دهیم چگونه این مسئله مهم را برای کودکانتان توضیح دهید.
30 آذر 01
مطالعه '2
بخار در بالای برج خنک سازی دیتاسنتر گوگل در دالاس
دیتاسنترهای گوگل در سال ۲۰۲۱ بیش از ۱۵ میلیارد لیتر آب استفاده کردندگزارشی مستقل ادعا می‌کند گوگل سال گذشته‌ی میلادی در سراسر دنیا بیش از ۱۵ میلیارد لیتر آب در دیتاسنترهایش استفاده کرده است.
30 آذر 01
مطالعه '1
رابطه‌ی چاقی و کرونا
بهترین ماسک برای سالم‌ماندن در هوای آلوده کدام است؟در هوای آلوده‌ی تهران و برخی از شهرهای دیگر، استفاده از ماسک مناسب به معنی کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های مرگ‌بار است. از چه ماسکی باید استفاده کنیم؟
30 آذر 01
مطالعه '3
تصویر هنری ماهواره SWOT برفراز زمین
ماهواره میلیارد دلاری ناسا چشم‌انداز دانشمندان از آب‌های زمین را دگرگون می‌کندماهواره SWOT با بررسی دقیق توده‌های آبی زمین، اطلاعات جدیدی را درباره تغییرات آب‌وهوایی و چرخه‌ی آب جهانی در اختیار دانشمندان قرار می‌دهد.
29 آذر 01
مطالعه '3
مشاهده مطالب بیشتر

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود