عملکرد پردازنده i7-12700H اینتل حدود ۴۷ درصد بهتر از Ryzen 9 5900HX است

عملکرد پردازنده i7-12700H اینتل حدود ۴۷ درصد بهتر از Ryzen 9 5900HX است

براساس اطلاعات بنچمارک CineBench، عملکرد پردازنده‌ی معرفی نشده‌ی Core i7-12700H نسبت به Ryzen 9 5900HX تا ۴۷ درصد بهتر است.

وب‌سایت نوت‌بوک چک به آمار بنچمارک یک لپ‌تاپ مجهز به پردازنده‌ی معرفی نشده‌ی سری آلدرلیک P اینتل دسترسی پیدا کرده است. این وب‌سایت امتیازهای Cinebench R20 و R23 را به‌اشتراک گذاشته که شامل اطلاعاتی درمورد قدرت عملکرد پردازنده‌ی Core i7-12700H آلدرلیک P است. این تراشه‌ی خاص از ۱۴ هسته و ۲۰ تِرِد بهره می‌برد که از این نظر شبیه Core i7-12800H و Core i9-12900HK است؛ تفاوت بین تراشه‌ی بعدی اینتل با دو مدل یاد شده، در فرکانس کاری هسته‌های آن است که البته این مورد هنوز تأیید نشده است.

به گزارش ویدئوکادز، وب‌سایت نوت‌بوک چک مدعی شده است که این داده‌ها از تست‌های MSI به‌دست آمده است. این وب‌سایت اعلام کرده این داده‌ها احتمالا توسط منبع منتشر کننده‌ی امتیاز بنچمارک پردازنده‌ی Core i9-12900HK ارائه شده است. نوت‌بوک چک با مقایسه‌ی اطلاعات قابل مشاهده‌‌ی بایوس در اسکرین‌شات‌ها و با توجه‌به اینکه لوگول MSI Gaming در تصویرزمینه‌ دیده شده، به این نتیجه رسیده است. در هرحال، به‌نظر می‌رسد این گزارش، یک خبر کنترل شده از جانب MSI بوده است که احتمالا لپ‌تاپ گیمینگ پرچم‌دار این شرکت موسوم به GE76 Raider را نشان می‌دهد.

امتیاز عملکرد تک‌هسته‌ای این پردازنده در بنچمارک Cinebench R20 معادل ۶۸۹ و در بخش چندهسته‌ای ۷۱۵۸ است. علاوه‌بر این، امتیاز تراشه‌ی یاد شده در نسخه‌ی جدید Cinebench معادل ۱۸۵۰۱ بوده است.

این وب‌سایت نتایج آزمایش خود را با پردازنده‌های پیشرفته‌ی اینتل تایگرلیک H و AMD Zen3 ارائه کرده است؛ تراشه‌هایی که در حال‌حاضر بهترین پردازنده‌های دو شرکت اینتل و AMD محسوب می‌شوند. به‌نظر می‌رسد تراشه‌ی Core i7-12700H در بخش عملکرد تک‌هسته‌ای Cinebench R20 حدود ۲۱ درصد سریع‌تر از Ryzen 9 5900HK است. علاوه‌بر این سرعت عملکرد چند هسته‌ای Core i7-12700H در هر دو بنچمارک R20 و R23 حدود ۴۷ درصد بهتر از نمونه‌ی AMD بوده است. پردازنده‌ی AMD از هشت هسته و ۱۶ تِرِد بهره می‌برد، درحالیکه پردازنده‌ی جدید آلدرلیک P اینتل به ۶ هسته‌ با کارایی بالا، هشت هسته‌ی بهینه (در مجموع ۱۴ هسته) و ۲۰ تِرِد مجهز شده است، زیرا هسته‌های کوچک‌ Atom از قابلیت هایپرتردینگ پشتیبانی نمی‌کند.

به‌نظر می‌رسد پیکربندی هسته‌ها در هر سه مدل پردازنده‌های سری آلدرلیک P یکسان است. البته فرکانس کاری هسته‌های این سه مدل با هم تفاوت دارد و به‌همین دلیل با قیمت متفاوت در دسترس قرار خواهند گرفت. انتظار می‌رود اینتل پردازنده‌های موبایلی Core Aldre Lake-P و Alder Lake-M نسل دوازدهم خود را در اوایل ژانویه عرضه کند.

منبع videocardz

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده