AMD احتمالا اولین مشتری فرایند تولید ۳ نانومتری سامسونگ خواهد بود

AMD احتمالا اولین مشتری فرایند تولید ۳ نانومتری سامسونگ خواهد بود

درآمد سالانه AMD در سال ۲۰۲۱ در‌مقایسه‌با سال گذشته ۶۵ درصد افزایش یافته است و امکان دارد که این شرکت اولین مشتری فرایند تولید ۳ نانومتری سامسونگ باشد.

AMD در سال ۲۰۲۱ (۱۴۰۰) عملکردی چشمگیری درمقایسه‌با سال گذشته داشت. حالا به‌نظر می‌رسد که این شرکت قصد دارد اولین مشتری فناوری پیشرفته‌ی فرایند ۳ نانومتری سامسونگ باشد. به‌گزارش gizmochina، ارتباط نزدیک TSMC‌ با اپل، AMD را به فکر همکاری با سامسونگ و استفاده از فرایند ۳ نانومتری آن انداخته است.

گفته می‌شود که کوالکام نیز قصد دارد تا از فرایند تولید مشابه این غول فناوری کره‌ای استفاده کند. دلیل این اقدام هر دو تراشه‌ساز بزرگ، نارضایتی آن‌ها از همکاری TSMC با اپل گزارش شده است.

صرف‌نظر از این شایعات، قرار است TSMC فرایند تولید ۳ نانومتری خود را از نیمه‌ی اول ۲۰۲۲ (اواخر ۱۴۰۰) شروع کند و با‌توجه‌به اینکه این شرکت تأمین قطعات نیمه‌هادی اپل را در اولویت برنامه‌ی کاری خود قرار داده است، می‌توان حدس زد که اپل یکی از اولین مشتری‌های این شرکت تایوانی باشد.

در گزارش تحقیقاتی جداگانه‌‌ای از IC Insights، شرکت AMD در سال جاری عملکرد چشمگیری در بخش تولید قطعات نیمه‌رسانا داشته است و انتظار می‌رود که در صدر فهرست دَه شرکت برتر در این حوزه قرار گیرد. شرکت مذکور در سال مالی ۲۰۲۱ (۱۴۰۰) درآمدی ۱۶ میلیارد دلاری کسب کرده که ۴۵درصد بیشتر از درآمد ۹٫۸ میلیارد دلاری سال گذشته است.

دیدگاه شما کاربران زومیت درباره‌ی تراشه‌های AMD چیست؟ همکاری این شرکت با سامسونگ را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

منبع gizmochina

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده