سامسونگ می‌خواهد قابلیت‌های شبیه‌ به ChatGPT را به گوشی‌هایش اضافه کند

چهارشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۰
مطالعه 1 دقیقه
پیاده‌سازی احتمالی ChatGPT روی گوشی‌های هوشمند سامسونگ
سامسونگ ChatGPT را نمونه‌ای از حرکت به‌سوی آینده می‌داند و ظاهراً قصد دارد قابلیت‌های پیشرفته هوش مصنوعی را به گوشی‌های خود اضافه کند.
تبلیغات

به‌گزارش سم‌موبایل، سامسونگ ظاهراً روی قابلیت‌های پیشرفته‌ی هوش مصنوعی مکالمه به محصولات الکترونیکی مصرفی‌اش کار می‌کند. رئیس بخش موبایل سامسونگ، TM Roh، هفته‌ی گذشته در کنفرانسی مطبوعاتی در مالزی به احتمال همکاری سامسونگ با شرکت‌های جهانی فناوری اطلاعات برای توسعه‌ی فناوری‌های جدید مبتنی‌بر هوش مصنوعی اشاره کرد.

رئیس بخش موبایل سامسونگ درباره‌ی ChatGPT گفت:

یادگیری ماشینی و یادگیری عمیق ChatGPT نوآوری‌هایی را نشان می‌دهد و این مدل‌ زبانی راه را برای توسعه‌ی هرچه‌بیشتر سامسونگ هموار خواهد کرد.
- TM Roh، رئیس بخش موبایل سامسونگ

ChatGPT چت‌بات هوش مصنوعی پیشرفته‌ای است که از مدل‌های زبان تبدیل‌کننده‌ی از‌پیش آموزش‌دیده (GPT) برای پاسخ به پرسش‌ها و حل مشکلات به‌صورت مکالمه‌ای و طبیعی استفاده می‌کند.

سامسونگ شاید بخواهد از مدل‌های پیشرفته‌ی زبان برای آوردن قابلیت‌های بهتر هوش مصنوعی به دستگاه‌هایش از‌جمله گوشی‌ها و تبلت‌ها و پوشیدنی‌ها استفاده کند. طبق گزارش‌ها، مرکز تحقیق و توسعه‌ی هوش مصنوعی سامسونگ آماده‌ی همکاری با شرکای مختلف برای یافتن فناوری‌های هوش مصنوعی بهتر در آینده است.

این غول فناوری کره‌ای اکنون هوش مصنوعی مکالمه‌ای به‌ نام Bixby در دستگاهایش تعبیه کرده است. این قابلیت به‌اندازه‌ی ChatGPT پیشرفته نیست؛ اما در سال ۲۰۱۷، سامسونگ استارتاپ کره‌ای Fluently را خرید تا مهارت‌های مکالمه Bixby را تقویت کند.

با در‌نظر‌گرفتن این موضوع، این ایده جدیدی نیست که سامسونگ می‌خواهد هوش مصنوعی مکالمه‌ای قدرتمندتری در دستگاه‌های تلفن‌همراه خود را داشته باشد؛ اما حالا که ChatGPT بیشتر در کانون توجه قرار گرفته است و گوگل با هوش مصنوعی مکالمه‌ای خود به نام «Bard» از چت‌بات استفاده می‌کند، به‌نظر می‌رسد سامسونگ به‌دنبال شرکای هوش مصنوعی برای توسعه یا پیاده‌سازی ابزارهای مشابه در دستگاه‌های تلفن‌همراهش است.

سامسونگ از هوش مصنوعی برای بسیاری از محصولات دیگر مانند جاروبرقی و لوازم خانگی نیز استفاده می‌کند؛ بنابراین، می‌توان گفت که چشم‌انداز این شرکت درباره‌ی مدل‌های زبانی پیشرفته برای آینده می‌تواند فراتر از گوشی‌ها و تبلت‌ها باشد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات