مایکروسافت تراشه‌ هوش مصنوعی را در اختیار شرکایش قرار می‌دهد

مایکروسافت تراشه‌ هوش مصنوعی را در اختیار شرکایش قرار می‌دهد

پانوس پانای در مصاحبه‌ با CNBC، از ساخت تراشه‌ی اختصاصی هوش‌ مصنوعی برای دیگر دستگاه‌های مایکروسافت سخن گفته است.

در ماه جولای، مایکروسافت اعلام کرد که نسل بعدی هولولنز از تراشه‌ی داخلی هوش‌ مصنوعی استفاده خواهد کرد. نسل آتی هولولنز از دومین نسخه‌ی پردازنده‌ی واقعیت‌ افزوده بهره می‌برد که به‌صورت محلی، از کمک‌پردازنده‌ی هوش‌ مصنوعی برای پردازش تحلیلی بهره خواهد برد. برطبق گفته‌ی ردموندی‌ها، این تراشه‌ی جدید تنها مختص هدست هولولنز نیست و می‌توان آن‌ را در گستره‌ی وسیعی از دستگاه‌ها مورد استفاده قرار داد.

پانوس پانای، مدیر بخش سخت‌افزار مایکروسافت، در مصاحبه‌ای که با CNBC داشته، در این‌باره سخنانی را بیان کرده است. وی گفت:

باید به گسترش این قطعات سیلیکونی ادامه دهیم؛ تراشه‌هایی که توسعه داده می‌شوند تا به سنسورها زندگی ببخشند و مردم را به‌ یکدیگر و دستگاه‌هایشان متصل کنند.

به‌تازگی شرکت‌های بزرگی چون اپل، هواوی و گوگل در پرچم‌داران خود به استفاده از این پردازنده‌ها روی آورده‌اند. استفاده از این پردازنده‌های اختصاصی باعث می‌شود که نیروی پردازشی کمتری بر دوش پردازنده‌ی اصلی قرار بگیرد و امور مربوط به هوش‌ مصنوعی با سهولت بیشتری انجام شود. برای نمونه، نسل آتی هولولنز به‌ لطف استفاده از این تراشه‌ها می‌تواند به‌صورت مداوم و بی‌نیاز از باتری، فرامین مربوط به هوش‌ مصنوعی را اجرا کند. این موضوع باعث می‌شود که دیگر برای تشخیص صدا نیازی به ارسال داده‌ در فضای ابری نباشد؛ همچنین در تشخیص حرکت دست و دستوراتی که از این طریق داده می‌شود، سرعت بیشتری شاهد باشیم.

نکته‌ی قابل‌ توجه دیگری که امروز پانوس پانای به آن اشاره کرد، همکاری مایکروسافت با شرکایش برای عرضه‌ی این تراشه در بازار بود. وی افزود:

فکر می‌کنم یکی از مهم‌ترین مواردی که ما با سرفیس و [اکنون نیز] با توسعه‌ی تراشه‌مان انجام می‌دهیم، ایجاد فرصت برای استفاده از تکنولوژی‌های ما توسط شرکایمان و هرکس دیگری است.

باتوجه به گفتگوی اخیر پانوس پانای، در آینده‌ی نزدیک باید انتظار ظهور هدست‌های شبیه به هولولنز از سوی شرکای سخت‌افزاری مایکروسافت داشته باشیم. نتیجه‌ی این موضوع هرچه باشد، مطمئنا به حضور قاطع‌تر مایکروسافت در زمینه‌ی واقعیت‌ افزوده و افزایش رقابت در این حوزه‌ کمک شایانی خواهد کرد.

منبع mspoweruser

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید