۶۰ درصد کاربران اروپایی، پردازنده‌های AMD را به رقبا ترجیح می‌دهند

۶۰ درصد کاربران اروپایی، پردازنده‌های AMD را به رقبا ترجیح می‌دهند

AMD در سال‌های اخیر موفق به افزایش قابل‌توجه نفوذ در بازار شده است و اکنون اکثر کاربران اروپایی، پردازنده‌های آن‌ها را ترجیح می‌دهند.

تمامی اخبار دنیای پردازنده تأیید می‌کنند که AMD از زندگی در سایه‌ی اینتل، به رقیبی قابل‌ احترام و رو به‌ رشد تبدیل شده است. انواع آمارها و بررسی‌ها نیز ادعای رسانه‌ها و کارشناسان دنیای پردازنده را تأیید می‌کنند. نظرسنجی جدید European Hardware Association نشان می‌دهد شهرت AMD در دو سال گذشته، ۵۰ درصد رشد داشته است.

در جدیدترین نظرسنجی انجام‌شده در بازار اروپا که بین ۱۰ هزار نفر انجام شد، ۶۰ درصد از شرکت‌کننده‌ها AMD را به‌عنوان انتخاب احتمالی بعدی خود برای خرید پردازنده ذکر کردند. مدیر مؤسسه‌ی EHA، کوئن کریجنس در توضیح نظرسنجی انجام‌شده گفت:

AMD در سه سال گذشته سرعت رشد بالایی را در دسته‌ی کاربران فوق علاقه‌مند به کامپیوتر و پردازش تجربه کرد. این شرکت با سری رایزن از پردازنده‌های مرکزی، هرگونه فاصله‌ی عملکردی و قدرتی را با اینتل کاهش داد. در سری مذکور، نسبت مناسبی از قیمت / کارایی نیز به کاربران ارائه می‌شود.

AMD در سال‌های اخیر با سرعتی نسبتا خوب توجه طرفداران بازار کامپیوتر شخصی را به خود جلب کرد. نظرسنجی مشابهی در سال ۲۰۱۸ انجام شده بود که ۴۰ درصد از شرکت‌کننده‌های آن، AMD را به رقبا ترجیح می‌دادند. همین آمار در نظرسنجی انجام‌شده در ماه مه سال جاری به ۵۰ درصد رسید. کریجنس می‌گوید دلیل افزایش ۱۰ درصدی طرفداران AMD در طول چند ماه گذشته را می‌توان به عرضه‌ی نسل سوم از از پردازنده‌های دسکتاپ رایزن مرتبط دانست.

AMD

AMD در بازار کارت‌های گرافیکی نیز افزایش کاربر و طرفدار را تجربه می‌کند. البته انویدیا هنوز در این بازار حرف اول را می‌زند. ۷۲/۸ درصد افراد حاضر در نظرسنجی، انویدیا را انتخاب اول خود در بخش کارت‌های گرافیکی عنوان کرده‌اند، اما به‌هرحال در نظرسنجی جدید AMD نیز شاهد رشد چهار درصدی طرفداران در ۶ ماه گذشته بود که از ۱۹ به ۲۳ درصد افزایش یافت.

نظرسنجی در بخش پردازنده‌های گرافیکی ثابت کرد که طرفداران خرید کارت‌های گرافیکی AMD، آن‌ها را در ترکیب با پردازنده‌های مرکزی همان شرکت ترجیح می‌دهند. تمایل استفاده از پردازنده‌ی اینتل در کنار کارت گرافیکی AMD تنها در میان ۲/۹ درصد از شرکت‌کننده‌ها دیده شد. اروپا تنها منطقه‌ای نیست که در آن شاهد افزایش طرفداران AMD هستیم. در جدیدترین فهرست آمازون از پرفروش‌ترین پردازنده‌‌ها، تنها دو جایگاه از فهرست در اختیار AMD قرار ندارد. غول پردازنده در ژاپن نیز شاهد رشد فروش بود و موفق به شکست رقیب قدیمی در این کشور شد.


منبع techspot

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید