سامسونگ برخی از پتنت‌های خود در ایالات متحده را به هواوی واگذار کرد

سه‌شنبه ۲۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
براساس گزارشی تازه، سامسونگ ماه گذشته مجوز استفاده از ۹۸ پتنت خود در ایالات متحده را به هواوی صادر کرده است.
تبلیغات

پیش‌تر گزارش داده بودیم که هواوی برخی از فناوری‌های اصلی 5G خود را به سامسونگ واگذار کرده است. اکنون گزارش شده است که سامسونگ نیز برخی از پتنت‌های خود در ایالات متحده را به هواوی منتقل کرده است و گفته می‌شود این بخشی از قرارداد میان هواوی و شرکت کره‌ای است.

طبق گزارش‌ها، سامسونگ ۹۸ پتنت را که در ایالت متحده آمریکا ثبت کرده، به هواوی منتقل کرده است. این‌ در حالی است که در سال ۲۰۱۹ نیز سامسونگ ۸۱ پتنت را به این شرکت چینی واگذار کرده بود. این بخشی از قرارداد مجوز متقابل است که شرکت‌های مذکور چند سال پیش برای پایان‌دادن به مباحثه مربوط به پتنت خود امضا کردند. پتنت‌های منتقل‌شده از سامسونگ به هواوی شامل ارتباطات راه دور، شارژ، دوربین گوشی‌های هوشمند و فناوری‌های نمایشگر است.

گاهی در این نوع معاملات مجوزهای متقابل، یک شرکت به‌دلیل تعداد و کیفیت پتنت‌ها، هزینه بیشتری به دیگری پرداخت می‌کند. هواوی که زمانی رقیب اصلی سامسونگ بود، به‌دلیل افزایش نگرانی‌های امنیت سایبری، به‌دلیل ممنوعیت‌های اِعمال‌شده‌ی ایالات متحده اکنون گوشی‌های هوشمندش را بیشتر در چین و برخی کشورهای اروپایی می‌فروشد.

از زمان ممنوعیت تجارت، هواوی تلاش کرده است تا درآمدش را ازطریق معاملات مجوز پتنت افزایش دهد. درهمین‌حال، این شرکت قراردادی با اوپو و ۱۹ شرکت دیگر از‌جمله سامسونگ امضا کرده است. درحال‌حاضر، مشخص نیست که پتنت‌های مذکور چه امتیازی برای هواوی خواهند داشت. بااین‌حال، ممکن است غول چینی از آن‌ها برای دورزدن برخی از تحریم‌ها به‌منظور تهیه‌ی سخت‌افزار موردنیاز محصولاتش استفاده کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات