نسخه آزمایشی هوش مصنوعی DALL-E به‌زودی در دسترس عموم قرار خواهد گرفت

پنج‌شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
نسخه‌ی بتا سیستم هوش مصنوعی DALL-E اکنون آماده است و به‌زودی برای یک میلیون نفر دردسترس قرار خواهد گرفت.

برای آزمایش قابلیت‌های هوش مصنوعی OpenAI DALL-E دیگر نیازی به عضویت در گروه‌های خاص ندارید. این کنسرسیوم نسخه‌ی آزمایشی هوش مصنوعی خود را ارائه کرده است و بدین‌ترتیب DALL-E طی هفته‌های آینده برای یک میلیون نفر از افرادی که در فهرست انتظار هستند، دردسترس قرار خواهد گرفت. افرادی که به این هوش مصنوعی دسترسی پیدا می‌کنند، ماه اول ۵۰ اعتبار رایگان و ماه‌های بعدی ۱۵ اعتبار رایگان دریافت خواهند کرد. با مصرف کردن هر اعتبار می‌توانید چهار تصویر براساس درخواست خود ایجاد کنید. علاوه‌براین، می‌توانید به‌جای ایجاد عکس جدید از اعتبار خود برای ویرایش تصاویر قبلی بهره ببرید. همچنین اگر به اعتبار بیشتر نیاز داشته باشید با پرداخت ۱۵ دلار، ۱۱۵ امتیاز دریافت خواهید کرد.

به‌نوشته‌ی انگجت، امکان استفاده از نسخه‌ی بتا DALL-E در پروژه‌های تجاری نیز فراهم است. به‌عنوان مثال می‌توانید تصاویر ایجاد شده با این هوش مصنوعی را روی پیراهن یا کتاب‌های کودکان چاپ کنید. بااین‌حال، OpenAI اجازه‌ی آپلود تصاویری را که شامل چهره‌های واقعی، محتوای نام‌گذاری‌شده (مثل یک فرد یا مکان خاص) و مطالب صریح باشند، نمی‌دهد. این کنسرسیوم همچنان نگران است که شاید افراد از این تکنولوژی برای ارائه‌ی اطلاعات نادرست، دروغ‌های بزرگ و سایر اهداف مضر سوءاستفاده کنند.

DALL-E به‌لطف توانایی خود در تولید تصاویر چشم‌نواز براساس توضیحات متنی معمولی، بسیار موردتوجه قرار گرفته است. همچنین می‌توانید بخش‌های خاصی از یک تصویر را برای دستیابی به جلوه‌ی موردنظر، تغییر دهید. درواقع این هوش مصنوعی پتانسیل بسیار بالایی دارد و ابزاری خلاقانه محسوب می‌شود که می‌توان از‌ آن برای تولید تصاویر بهره گرفت.

اگر تمایل دارید نام خود را در فهرست انتظار دسترسی به نسخه‌ی بتا هوش مصنوعی DALL-E قرار دهید، به این پیوند مراجعه کنید.

مطالب مشابه

نظرات