استاندارد خانه هوشمند Google Matter اواخر امسال عرضه خواهد شد

استاندارد خانه هوشمند Google Matter اواخر امسال عرضه خواهد شد

انتظار برای سرویس Google Matter اواخر امسال به‌پایان خواهد رسید. این در حالی است که گوگل از راهکار جدید یادگیری ماشینی برای محافظت از دیواره‌ی مرجانی استرالیا استفاده کرده است.

گوگل روز چهارشنبه در کنفرانس I/O ۲۰۲۲ اعلام کرد که قصد دارد سرانجام اکوسیستم جدید خانه‌های هوشمند Matter را در اواخر سال جاری راه‌اندازی کند.

ZDnet می‌نویسد، Matter که با همکاری اپل، آمازون و Zigbee Alliance توسعه داده شده است، به کاربران اجازه می‌دهد همه‌ی دستگاه‌های فعال را به گوگل‌هوم متصل کرده و آن‌ها را به‌صورت محلی و از راه‌دور با برنامه‌ی Google Home کنترل کنند. کاربران می‌توانند در اندروید با استفاده از دستیار اسیستنت، دستگاه‌های هوشمند خانگی را کنترل کنند.

دستگاه‌هایی مثل Google Home، Google Mini، Nest Mini، Nest Hub، Nest Hub Max، Nest Audio و Nest Wifi از پلتفرم جدید Matter پشتیبانی خواهند کرد. این دستگاه‌ها با استفاده از سیستم جفت‌سازی سریع به گوگل‌هوم متصل شده و از چندین سیستم کنترل صوتی سازگار و پروتکل‌های شبکه ازجمله آلکسا، اسیستنت و سیری پشتیبانی می‌کنند.

در حالی‌که ویژگی Fast Pair (جفت‌سازی) قبلاً برای هدفون‌ها و تجهیزات صوتی استفاده شده، گوگل اعلام کرد این قابلیت‌ برای همگام‌سازی لامپ‌ها و دوشاخه‌های هوشمند با دستگاه‌های اندروید و Nest نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

گوگل در پست وبلاگی خود گفت:

با Matter نیازی به‌ساخت چند نسخه از یک دستگاه خانه‌ی هوشمند در اکوسیستم‌های مختلف نیست. شما فقط باید یک‌بار آن را بسازید و آن دستگاه بلافاصله با Google Home و سایر برندهای خانه هوشمند کار می‌کند.

ابتدا قرار بود Matter در سال ۲۰۲۰ ارائه شود ولی عرضه‌ی این استاندارد به‌دلایلی به‌تعویق افتاد. اتحادیه‌ی استانداردهای اتصال، دلیل این تأخیر را به تفصیل بیان کرده است. در بخشی از توضیحات این اتحادیه اعلام شده است که ساخت کیت توسعه‌ی نرم‌افزار SDK موردنیاز برای سایر شرکت‌ها برای ادغام با این پلتفرم به زمان بیشتری نیاز دارد.

بااین‌حال، گوگل اعلام کرد که کنسول توسعه‌دهندگان Home را در ۳۰ ژوئن عرضه خواهد کرد که شامل دو SDK جدید برای کمک به توسعه‌دهندگان درساخت دستگاه‌ها و برنامه‌های سازگار با Matter است.

مرجان های دریایی استرالیا

درهمین‌حال، گوگل اعلام کرد برای توسعه‌ی راهکار یادگیری ماشینی به‌منظور تجزیه‌وتحلیل تصاویر زیر آب و کمک به حفاظت از دیواره‌ی مرجانی بزرگ استرالیا با CSIRO این کشور و جامعه‌ی علوم داده Kaggle همکاری کرده است.

این همکاری بخشی از ابتکار آینده‌‌نگرانه‌ی گوگل، سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری استرالیا در زیرساخت‌ها، تحقیقات و مشارکت این کشور است که سال گذشته اعلام شد. گوگل اعلام کرد مدل هوش مصنوعی این شرکت منبع‌باز است تا محققان، دانشجویان و دانشمندان داده‌ بتوانند بیشتر روی این فناوری کار کنند.

منبع zdnet
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده