مایکروسافت کینکت به‌عنوان پکیج سنسور برای آژور به حیات خود ادامه می‌دهد

دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۵
مطالعه 2 دقیقه
مایکروسافت با پرده‌برداری از پروژه‌ی کینکت برای آژور اعلام کرد که فناوری دوربین خود را با سرویس رایانش ابری آژور تلفیق می‌کند.
تبلیغات

دوربین شناسایی حرکت کینکت برای کنسول‌ بازی ایکس‌باکس مایکروسافت مدت‌ها است که محصولی مرده به‌شمار می‌رود؛ مایکروسافت در اکتبر سال گذشته مرگ این محصول را اعلام کرد. اما ردموندی‌ها لحظاتی پیش در رویداد بیلد 2018 اعلام کردند که برند کینکتو فناوری دوربین Time-of-Flight آن را احیا خواهند کرد؛ اما این بار هدف از احیای کینکت استفاده از آن در دنیای بازی‌های ویدیویی نیست، در عوض مایکروسافت از پروژه‌ی کینکت برای آژور پرده‌برداری کرد؛ پکیج جدیدی از سنسورها که دوربین کینکت را با یک کامپیوتر آن‌بُرد ترکیب می‌کند و پکیج کوچکی که توسعه‌دهندگان می‌توانند آن را با پروژه‌های خود ادغام کنند.

کینکت / kinect

ردموندی‌ها می‌گویند که پروژه‌ی کینکت برای آژور می‌تواند حرکات مفصلی کامل دست را پایش کند؛ قابلیتی که می‌توان از آن برای نگاشت فضایی با دقت بالا بهره برد. براساس قابلیت‌های یادشده، می‌توان به‌سادگی کاربرد پروژه‌ی کینکت را در سیستم‌های رباتیک و نظارتی مختلفی تصور کرد. در حال حاضر در خصوص جزئیات مربوط به این پکیج، قیمت آن و سنسورهای دیگر به‌کار رفته در آن اطلاعاتی در دست نیست. مایکروسافت در رویداد بیلد این‌گونه توضیح می‌دهد:

پروژه‌ی کینکت برای آژور، این فناوری سخت‌افزاری پیشرو را با هوش مصنوعی آژور گرد هم می‌آورد تا توسعه‌دهندگان را قادر به تدارک سناریوهای جدیدی جهت کار با هوش محیطی کند.

به‌نظر می‌رسد که هدف اصلی مایکروسافت، تلفیق فناوری دوربین این شرکت با ابزارهای یادگیری ماشینی مبتنی بر رایانش ابری آن باشد؛ ابزارهایی که در حقیقت مدل‌های سفارشی‌شده و از پیش‌ساخته‌ای از مجموعه‌ی سرویس‌های ادراکی مایکروسافت و پلتفرم اینترنت اشیای اج برای رایانش‌های مرزی هستند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات