تراشه دایمنسیتی 9000 مدیاتک احتمالا از اسنپدراگون 8 نسل یک ارزان‌تر باشد

تراشه دایمنسیتی 9000 مدیاتک احتمالا از اسنپدراگون 8 نسل یک ارزان‌تر باشد

به گفته افشاگری در ویبو، جدیدترین تراشه مدیاتک ارزان‌تر از اسنپدراگون 8 نسل یک اما دو برابر گران‌تر از دایمنسیتی 1200 خواهد بود.

مدیاتک هفته گذشته دایمنسیتی ۹۰۰۰ را به عنوان اولین پردازنده پرچم‌دار تمام‌عیار خود معرفی کرد تا به مصاف قدرتمندترین پردازنده‌های کوالکام و سامسونگ برود. دایمنسیتی ۹۰۰۰ اولین تراشه‌ی موبایل ساخته‌شده برمبنای فرایند ساخت ۴ نانومتری TSMC است و از معماری جدید v9 آرم استفاده می‌کند.

به گفته افشاگری در ویبو به نام Digital Chat Station، این تراشه تقریبا دو برابر دایمنسیتی ۱۲۰۰ قیمت خواهد داشت، اما همچنان از اسنپدراگون 8 نسل یک کوالکام ارزان‌تر است. البته قیمت ارزان‌تر تراشه تضمینی برای ارزان‌تر بودن گوشی‌هایی که مبتنی بر آن هستند، نیست. از طرفی، این احتمال وجود دارد که قیمت پردازنده جدید مدیاتک بسته به برند گوشی و حجم سفارشات، متغیر باشد. به همین خاطر، می‌توان تا حدودی احتمال داد که سال آینده، گوشی‌های مبتنی بر دایمنسیتی ۹۰۰۰ از گوشی‌های مبتنی بر اسنپدراگون 8 نسل یک ارزان‌تر باشند.

علاوه‌براین، مدیاتک به عرضه پردازنده‌های ارزان‌تر از کوالکام شهرت دارد و جای تعجب نیست اگر جدیدترین تراشه این شرکت تایوانی از جدیدترین تراشه اسنپدراگون ارزان‌تر باشد.

به ادعای این افشاگر، مدیاتک در حال کار روی تراشه Dimensity 7000 است که از هسته‌های Cortex-A78 و فرایند ۵ نانومتری بهره می‌برد. مدیر اجرایی ردمی نیز به‌ تازگی در پلتفرم ویبو از دایمنسیتی ۷۰۰۰ نام برد و این‌طور که پیدا است، تایوانی‌ها قرار است به‌زودی تراشه‌ای با قدرتی کمتر از دایمنسیتی ۹۰۰۰ عرضه کنند.

بنا بر گزارش‌ها، اولین گوشی هوشمند مجهز به تراشه‌ی دایمنسیتی ۹۰۰۰ مدیاتک در ماه فوریه ۲۰۲۲ (بهمن و اسفند ۱۴۰۰) عرضه خواهد شد. با‌این‌وجود، هنوز جزئیات بیشتری درباره‌ این موضوع در دسترس نیست.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده