بنچمارکی از پردازنده سری تایگر لیک اینتل با فرکانس ۲/۸ گیگاهرتز رویت شد

بنچمارکی از پردازنده سری تایگر لیک اینتل با فرکانس ۲/۸ گیگاهرتز رویت شد

اخیرا بنچمارکی از پردازنده جدید سری تایگر لیک U اینتل در فضای مجازی قرار گرفته است که نشان می‌دهد به زمان عرضه پردازنده‌های جدید اینتل نزدیک می‌شویم.

انتظار می‌رود شرکت اینتل در اواسط سال ۲۰۲۰ پردازنده‌های جدید سری تایگر لیک U را به بازار عرضه کند؛ پردازنده‌هایی که گفته می‌شود قیمتی اقتصادی دارند؛ اما عملکردی بالارده را دراختیار کاربران قرار می‌دهند.

گویا مشخصات یکی از پردازنده‌های این سری نیز به‌صورت بنچمارک در توییتر قرار گرفته است و کمی ما را با پردازنده نسل بعدی اینتل آشنا می‌سازد. طبق بنچمارک، پردازنده جدید سری تایگر لیک U متشکل از ۴ هسته است که هریک با فرکانس ۲/۸ گیگاهرتز کار می‌کنند و تعداد تردها نیز به ۸ عدد می‌رسد. گویا بنچمارک روی سیستمی تهیه شده که ۱۶ گیگابایت حافظه رم از نوع SODIMM داشته است.

متاسفانه بنچمارک اطلاعات بسیار کمی از پردازنده اینتل در اختیارمان قرار می‌دهد؛ برای مثال اشاره‌ای به فرکانس پردازنده اینتل در حالت بوست نشده است. با این حال، حدس زده می‌شود که فرکانسی برابر با ۴ گیگاهرتز در حالت بوست مشاهده کنیم.

بنچمارک پردازنده تایگر لیک U اینتل

پردازنده جدید اینتل اولین در نوع خود خواهد بود که باوجود برخورداری از لیتوگرافی ۱۰ نانومتری از فرکانس پایه‌ای بالغ بر ۲/۸ گیگاهرتز برخوردار است. اصولا پردازنده‌های نسل فعلی و قبل‌تر از آن که شامل پردازنده‌های آیس لیک U با لیتوگرافی ۱۰ نانومتری یا کامت لیک U با لیتوگرافی ۱۴ نانومتری می‌شوند از فرکانس پایه‌ی به مراتب کمتر برخوردار هستند؛ برای مثال می‌توان به پردازنده Core i7 1068G7 سریع‌ترین پردازنده سری آیس لیک U اشاره کرد که فرکانس پایه‌ی آن به ۲/۳ گیگاهرتز می‌رسید.

برای اولین‌بار نیست که پردازنده‌ای از سری تایگر لیک U مشاهده می‌کنیم که فرکانسی به مراتب بالاتر از محصولات کنونی اینتل برخوردار است. چندی پیش اطلاعاتی از پردازنده تایگر لیک U مدل Core i7 1185G7 منتشر شد که متشکل از ۴ هسته و ۸ ترد بود و روی فرکانس پایه‌ی ۳ گیگاهرتز کار می‌کرد.

انتظار می‌رود پردازنده‌های سری تایگر لیک U متشکل از ۴ هسته و ۸ ترد باشند و براساس توان طراحی گرمایی (TDP) بین ۱۵ الی ۲۸ وات توسعه داده شده‌اند. با وجود اینکه انتظار می‌رود برخی از مدل‌های این سری از فرکانس ۴/۵ گیگاهرتز در حالت بوست پشتیبانی کنند؛ پردازنده‌های سری تایگر لیک U احتمالا از GT2، پردازنده‌های نسل دوازدهی Xe و UP3 پشتیبانی خواهند کرد.

بنچمارک پردازنده تایگر لیک U اینتل

از مواردی که انتظار داریم در سری تایگر لیک U مشاهده کنیم برخورداری پردازنده‌ها از هسته‌های Willow Cove به‌جای هسته‌های Sunny Cove موجود در پردازنده‌های کنونی آیس لیک خواهد بود. درکنار هسته‌های جدید نیز انتظار می‌رود ساختار و نوع معماری حافظه کش دچار تغییرات گسترده شود یا حتی از نو طراحی شود. علاوه بر موارد فوق، میزان امنیت نیز افزایش خواهد یافت.

اینتل درکنار پردازنده‌های سری تایگر لیک U از پردازنده‌های نسل دوازدهمی Xe استفاده کند که گویا نسبت به پردازنده‌های گرافیکی نسل یازدهم موجود درکنار پردازنده‌های آیس لیک از بهبود دو برابری عملکرد برخوردار خواهند بود.

انتظار می‌رود پردازنده‌های جدید اینتل که مبتنی بر لیتوگرافی ۱۰ نانومتری ساخته شده‌اند برای رقابت با پردازنده‌های مبتنی بر معماری Zen 2 یعنی رایزن ۴۰۰۰ با لیتوگرافی ۷ نانومتری در اواسط سال ۲۰۲۰ عرضه شوند.

مشخصات فنی کامل، بهترین قیمت CPU اینتل در فروشگاه‌های اینترنتی و مقایسه‌ی محصولات این شرکت با یکدیگر و انواع پردازنده‌ AMD را در بخش محصولات زومیت مشاهده کنید. محصولات متنوعی از سری‌‌ Core i3، Core i5، Core i7 ، محصولات اقتصادی پنتیوم و سلرون، پردازنده‌های سرور Xeon و پرچمداران قدرتمند سری Core i9 در این بخش برای خرید و مقایسه دراختیار کاربران قرار گرفته است. 

منبع wccftech

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید