تصاویر جدیدی از آیفون 7 اس و 7 اس پلاس اپل فاش شد

تصاویر جدیدی از آیفون 7 اس و 7 اس پلاس اپل فاش شد

به‌تازگی فایل‌های CAD آیفون ۷ اس و ۷ اس پلاس به‌ دست آمده است که جزئیاتی در رابطه با طراحی گوشی‌های آیفون ارزان‌قیمت‌تر و جدید اپل ارائه می‌دهد.

شرکت اپل به همراه آیفون ۸، از دو گوشی ارزان‌قیمت‌تر آیفون ۷ اس و آیفون ۷ اس پلاس رونمایی خواهد کرد و گفته می‌شود که این دو مدل به عنوان نسخه ارتقاء یافته آیفون‌های ۲۰۱۶ راهی بازار می‌شوند. به همین جهت، تغییرات صورت گرفته در آن‌ها، بیشتر سخت‌افزاری خواهد بود و طراحی آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس در مدل‌های جدیدی از سری «s» حفظ شده است.

فایل‌های CAD مربوط به آیفون ۷ اس و آیفون ۷ اس پلاس، به‌تازگی فاش شده است که جزئیات دقیقی در رابطه با طراحی گوشی‌های احتمالی جدید اپل در اختیار قرار می‌‏دهد. هر دو مدل به دکمه لمسی هوم مجهز  هستند و موتور Haptic به منظور ارائه بازخورد در هنگام لمس این دکمه به همراه حسگر اثر انگشت، در زیر این دکمه تعبیه می‌شود. دکمه‌های تنظیم حجم صدا در لبه سمت چپ و دکمه پاور در لبه سمت راست قرار دارند؛ البته خبری از دکمه پاور کشیده مانند آنچه پیش‎تر در طرح‌های شماتیک آیفون ۸ دیده‏‌ایم، نیست.

تصاویر آیفون 7 اس

سنسورها و بلندگوی مخاطب مانند آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس در حاشیه بالای نمایشگر جای گرفته‌اند تا آیفون‌های ارزان‌قیمت‏‌تر جدید اپل، شباهت زیادی به نسل گذشته داشته باشند. تمایل شرکت اپل به حفظ طراحی نسل قبل، باعث می‌شود آیفون‌های جدید ۷ اس و ۷ اس پلاس هم‌چنان حاشیه‌ زیادی داشته باشند؛ هرچند، آیفون ۸ به نمایشگر بدون حاشیه مجهز خواهد بود.

فایل CAD منتشرشده به این موضوع اشاره دارد که آیفون ۷ اس مانند آیفون ۷ به دوربین تک‌لنز و آیفون ۷ اس پلاس مانند نسل قبل خود به دوربین دوگانه با چینش افقی مجهز شده‌اند.

شرکت اپل، از پنل صفحه‌نمایش LCD در گوشی‌های آیفون ۷ اس و آیفون ۷ اس پلاس استفاده خواهد کرد و گفته می‌شود که اندازه نمایشگر این دو گوشی تفاوت چندانی با آیفون‌های ۲۰۱۶ اپل ندارد. به همین جهت، آیفون ۷ اس با نمایشگر ۴.۷ اینچی و آیفون ۷ اس پلاس با صفحه‌نمایش ۵.۵ اینچی عرضه می‌شود. هم‌چنین لوگوی شرکت اپل مانند نسل قبل در بدنه پشتی جای خواهد گرفت.

با وجود شباهت‌هایی که بین آیفون‌های ۲۰۱۶ و آیفون‌ ۷ اس و آیفون ۷ اس پلاس وجود دارد، گزارش‌های مختلف به این موضوع اشاره می‌کنند که تغییراتی در جنس بدنه آیفون‌های جدید اعمال خواهد شد.

از آنجایی‌که اعلام شده است آیفون‌های جدید اپل با پشتیبانی از قابلیت شارژ بی‌سیم ارائه می‌شود، گمان می‌رود پنل پشتی آیفون‌های جدید اپل از سری «s»، از جنس شیشه خواهد بود و در شایعات پیشین به این موضوع اشاره شده است. حتی ماکت‌های آیفون ۷ اس پلاس نیز ساخته شد تا طراحی احتمالی آیفون‌های جدید اپل را فاش کند.

انتظار می‌رود شرکت اپل، آیفون‌های جدید ۷ اس و ۷ اس پلاس را با چیپ‌ست A11 Fusion ارائه دهد که براساس شایعات، قدرت پردازشی آن خیره‌کننده است و گمان می‌رود حداقل به مدت یک سال، تراشه اپل A11 سریع‌ترین پردازنده موبایل باشد.‌ البته پیش‌بینی‌های شرکت تحقیقاتی ترندفورس، به این موضوع اشاره دارد که قرار نیست حافظه رم گوشی‏‌های آیفون ۷ اس و آیفون ۷ اس پلاس در مقایسه با مدل‌های قبلی افزایش پیدا کند؛ با این‌حال بهتر است امیدوار باشیم که حافظه رم نیز در کنار سایر اجزا در آیفون‏‌های ارزان‌قیمت‎تر اپل ارتقاء یابد.

گمانه‌زنی‌های اخیر حاکی از این موضوع هستند که کوپرتینویی‌ها، آیفون ۷ اس و آیفون ۷ اس پلاس را به‌صورت هم‌زمان با آیفون رده‌بالای خود یعنی آیفون ۸ یا آیفون ادیشن معرفی خواهند کرد. با این وجود، آیفون ۸ با تأخیر راهی بازار می‌شود یا ممکن است عرضه اولیه محدودی داشته باشد؛ این در حالی است که آیفون‌های ۷ اس و ۷ اس پلاس بدون تأخیر و پس از معرفی رسمی، به‌صورت گسترده به فروش خواهند رسید.

برای مطالعه‌ی تمام مقالات مرتبط با آیفون ۸ به این صفحه مراجعه کنید.

منبع igyaan

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید