آیفون 7 اس با بدنه شیشه‌ای از آیفون 7 حجیم‌تر است

آیفون 7 اس با بدنه شیشه‌ای از آیفون 7 حجیم‌تر است

بر اساس طرح‌های شماتیک به‌دست‌آمده، با وجود عرضه آیفون ۷ اس  با نمایشگر ۴.۷ اینچی، این مدل ابعاد بزرگ‌تری در مقایسه با آیفون ۷ اپل خواهد داشت.

آیفون ۷ در سال ۲۰۱۶ با نمایشگر ۴.۷ اینچی عرضه شد و با اینکه نسل جدیدتر آن یعنی آیفون ۷ اس به نمایشگر ۴.۷ اینچی مشابهی مجهز شده است؛ به نظر می‌رسد که این مدل در مقایسه با آیفون ۲۰۱۶ شرکت اپل، ضخامت بیشتری دارد. بر اساس اطلاعات ارائه‌شده توسط یک وب‌سایت آلمانی که ادعا می‌کند طرح‎ شماتیک جدیدی از ابعاد آیفون‌ ۲۰۱۷ اپل در مقایسه با مدل ۲۰۱۶ آن از یک سازنده کیس با نام Miqodo به دست آورده است، آیفون ۷ اس نزدیک به ۱۳۸.۴۴ میلی‎‌متر طول خواهد داشت و پهنای آن به ۶۷.۲۷ میلی‏‌متر می‌رسد. علاوه‌ بر این، عنوان شده است که آیفون 7 اس بدون احتساب برآمدگی لنز دوربین، ۷.۲۱ میلی‎متر ضخامت دارد.

در مقابل، ابعاد آیفون ۷ شرکت اپل برابر است با ۱۳۸.۳ در ۶۷.۱ در ۷.۱ میلی‌متر؛ شرکت اپل در سال گذشته، موفق شد آیفون جدیدش را با وجود تجهیز شدن به قابلیت‎های جدید، با ابعادی نزدیک به آیفون ۶ اس ارائه دهد.

در حال حاضر، هنوز مشخص نشده است که آیفون ۷ اس به چه دلایلی ضخامت بیشتری در مقایسه با آیفون ۷ خواهد داشت؛ با این حال، گمان می‌رود که علت افزایش ضخامت آیفون ۴.۷ اینچی جدید اپل، ارائه آن با پنل پشتی از جنس شیشه است. گفته می‌شود آیفون ۷ اس و آیفون ۷ اس پلاس به همراه آیفون ۸ از قابلیت شارژ بی‌سیم پشتیبانی می‎کند و تجهیز آن‏‌ها به بدنه‏‌ای از جنس شیشه، یکی از شرایط لازم برای پشتیبانی آیفون‌های جدید از قابلیت شارژ بی‌سیم است.

ضخامت آیفون 7 اس

با وجود اینکه ضخامت آیفون ۷ اس (بدون احتساب برآمدگی لنز دوربین) در مقایسه با آیفون 7 اپل افزایش یافته است، منبع انتشار این شایعه ادعا می‌کند که با احتساب برآمدگی لنز، دوربین آیفون ۷ اس اپل ضخامت کمتری در مقایسه با آیفون ۷ خواهد داشت. به عبارت بهتر، می‌توان گفت که برآمدگی دوربین در آیفون ۷ اس در مقایسه با آیفون ۷ نزدیک به ۰.۳ میلی‎متر کاهش یافته است.

در حال حاضر، اشاره نشده است که ابعاد آیفون ۷ اس پلاس و آیفون ۸ چه تغییراتی در مقایسه با آیفون‌های ۲۰۱۶ اپل خواهند داشت. بااین‌حال، طرح‌های شماتیک اخیر به عرضه آیفون ۸ با ۱۳۷.۵۴ میلی‏‌متر طول و ۶۷.۵۴ میلی‌متر عرض اشاره می‌کنند؛ کاهش ارتفاع آیفون ۸ به دلیل ارائه آن با یک نمایشگر بدون لبه (یا بدون حاشیه) امکان‌پذیر شده است. شرکت اپل، هر سه آیفون جدید خود یعنی آیفون ۷ اس، آیفون ۷ اس پلاس و آیفون ۸ را در ماه سپتامبر معرفی خواهد کرد. هرچند ممکن است آیفون پرچم‎دار و رده‌بالای جدید اپل در ابتدا به‌صورت محدود عرضه شود؛ زیرا تولید این مدل به دلیل پیچیدگی فرآیند ساخت، به تأخیر افتاده بود و هم‌چنین بازدهی خط تولید آیفون‌های جدید اپل کم‏تر از حد انتظار است.

برای مطالعه‌ی تمام مقالات مرتبط با آیفون ۸ به این صفحه مراجعه کنید.

منبع appleinsider

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید