سرویس CDN‌ آروان جزو بهترین‌های دنیا قرار گرفت

شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۵
مطالعه 4 دقیقه
آروان در رویداد سوار ابرها امکانات جدید اضافه‌شده به سرویس CDN خود را معرفی و اعلام کرد با اضافه شدن امکانات جدید این شرکت جزو دو سرویس‌دهنده‌ی CDN برتر دنیا قرار گرفته است.
تبلیغات

آروان در طول سال گذشته امکانات متنوعی به محصول CDN اضافه کرده، اما پیچیده‌ترین این امکانات Dynamic Content Caching و Remote Key Offloading  است که CDN آروان را جزو دو CDN برتر دنیا قرار می‌دهد.

میگ‌میگ؛ راهکاری برای پاسخ به Dynamic Caching در CDN

آروان نام میگ‌میگ را برای سرویس Dynamic Content Caching انتخاب کرده است که منجر به بهبود سرعت Load سایت‌ها می‌شود.

صابر مسگری، کدسالار آروان درباره‌ی میگ‌میگ گفت: «با اینکه اکثر این محتوا برای بیشتر کاربران یکسان است؛ اما درخواست‌ها بدون Cacheشدن مستقیم به‌سمت سرورهای اصلی ارسال و این موضوع بار ترافیکی زیادی را برای آن‌ها ایجاد می‌کرد. ما راهکاری برای Dynamic Content Caching ارائه دادیم که به‌کمک آن می‌تونیم با Remote Differential Compression این درخواست‌ها را مدیریت کنیم و مزایای همچون: کم‌تر شدن تعداد درخواست‌های ارسالی سمت سرورهای اصلی و کاهش ترافیک سرورهای اصلی و افزایش سرعت نمایش صفحات برای بازدیدکننده سایت را ارائه می‌کند.

میگ‌میگ حتی در مورد محتوای استاتیک هم کمک می‌کند. در مورد این فایل‌ها، میگ‌میگ تغییرات را تشخیص داده و فقط تغییرات را از سرورهای اصلی دریافت می‌کند.

با نصب نرم‌افزار میگ‌میگ روی سرورها، دیگر صاحبان وب‌سایت‌ها نگرانی بابت ترافیک بالای سرور نخواهند داشت. در مورد سایت‌هایی که تغییرات کمی داشته باشند، این بهبود گاهی تا ۹۸درصد در حجم ترافیک می‌رسد و در مورد سایت‌هایی که محتوای آن‌ها تغییر بسیاری دارد تا بیش از ۵۰درصد بهبود ایجاد می‌شود.

OpenSesame؛ راهکاری برای Remote Key Offloading

برای مشتریان سازمانی مانند بانک‌ها امنیت اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد و این امنیت از چند لایه تشکیل شده است. امروزه تمامی سایت‌های مهم برای حفظ امنیت مشتریان‌شان از TLS استفاده می‌کنند و یکی از نمادهای امنیت Private Key است. این مشتریان علاقه دارند برای افزایش کیفیت خدمات، همچنین مقابله با حملات DDOS از خدمات CDN استفاده کنند، اما برای‌شان مهم است Private Key دست خودشان بماند.

آروان در پاسخ به این نیاز محصولی را توسعه داده که با نام OpenSesame به مشتریان ارائه می‌شود و Private Key را نزد خود داشته باشند.

نام اپن‌سسمی از داستان علی بابا و چهل دزد بغداد از مجموعه داستان‌های هزار و یک شب برگرفته شده است. در این داستان علی بابا با گفتن یک جمله و بدون داشتن کلید می‌تونه در غار را باز کند. «آن جمله چه بود؟ کنجد کنجد باز شو یا  OpenSesame!»

این محصول ابزاری برای Remote Private Key Offloading است و مشتریان آروان می‌توانند به‌کمک آن از تمامی امکانات سرویس‌های CDN و امنیت ابری آروان استفاده کنند، بدون آن‌که کلید خصوصی‌شان را در اختیار آروان قرار دهند. به‌علاوه، وب‌سایت این مشتریان به‌کمک آروان شتابدهی می‌شود و از گواهی‌نامه‌ی معتبر SSL خود مشتریان استفاده می‌شود.

امنیت کامل بانکی با CDN بانکی آروان و داتین

بعضی از این ریسک‌ها فقط مالی هستن که عموما جبران‌پذیر هستند، اما صدمه‌ی سختی به روند رشد و توسعه‌‌ی بانک‌ها می‌زنند، مثال آن هم از دسترس خارج شدن سرویس اینترنت بانک با حملات DDoS است. اما خطرناک‌تر، ریسک‌هایی هستن که ضربه و صدمه‌ای به بانک‌ها می‌زنند که جبران‌پذیر نیست! مثل نشت و انتشار اطلاعات مشتریان یا اطلاعات امنیتی بانک‌ها که این‌بار نه فقط صدمه‌ی مالی بلکه اعتبار و حتی مجوزهای اون بانک رو تحت‌الشعاع قرار می‌دهند.

سروش نیک‌پور، کارشناس ارشد امنیت داتین در رویداد سوار ابرها به معرفی راهکارهای آروان و داتین پرداخت و گفت: «CDN بانکی آروان و داتین محصولی است که با نگاهی دقیق به قوانین بانکداری و الزامات نظارتی مانند الزامات شاپرک بهینه شده است. در این محصول لایه‌های IDS/IPS و سیستم WAF  را براساس مدل خاص ترافیک بانکی و تراکنش‌هاش بازنویسی کردیم تا بتونه خیلی بهتر ترافیک بد را از ترافیک سالم تشخیص بدهد و بدون اینکه مشتری بانک متوجه شود، جلوی ترافیک بد را بگیرد. سرورها را به‌شکل کلی با قدرتمندترین الگوریتم‌ها رمزگذاری کردیم تا حتی اگر سروری را خاموش کنند و به‌شکل فیزیکی بدزدند به هیچ اطلاعاتی، دسترسی نخواهند داشت.»

از جمله قابلیت‌های محصولی که مشتریان بانکی می‌توانند برای امنیت بیشتر از آن بهره‌مند شوند، می‌توان به فهرست زیر اشاره کرد:‌

  • OpenSesame آروان یا CDN بدون کلید که به‌کمک آن بانک‌ها می‌توانند کلید خصوصی‌شان را نزد خود نگه‌دارند.
  • تونل خصوصی و امن بانکی که ترافیک بانک‌ها و کاربران‌شان را از بستری امن، دست‌نخورده و بدون بازکردن رمزنگاری ترافیک عبور می‌دهد و به سرورهای اصلی بانک‌ها می‌رساند و درکنار استفاده از امکان دفع حملات DDoS، امنیت شبکه‌ی بانک‌ها را نیز تأمین می‌کند.

آروان یکی از مزیت‌های بزرگ محصول امنیت کامل بانکی خود را وجود یک تیم امنیتی باتجربه می‌داند که هر روز در حال پایش حملات بانکی هستند و با استفاده از خروجی این پایش‌ها و تحقیقات، امکانات جدیدتری را به این محصول اضافه خواهند کرد.

ویدئو رویداد سوار ابرها را در این آدرس تماشا کنید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات