کنفرانس‌های سال مالی ۲۰۲۱ مایکروسافت آنلاین برگزار خواهند شد

کنفرانس‌های سال مالی ۲۰۲۱ مایکروسافت آنلاین برگزار خواهند شد

مایکروسافت به‌‌منظور جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا، تصمیم گرفته است کنفرانس‌های سال مالی ۲۰۲۱ خود را آنلاین و در قالبی دیجیتالی برگزار کند.

براساس گزارش ZDNet و به‌نقل از منابعی آگاه، مایکروسافت تصمیم گرفته است بسیاری از رویدادهای خود در سال مالی ۲۰۲۱ (از ژوئیه ۲۰۲۰ تا ژوئن ۲۰۲۱) را دیجیتالی برگزار کند. در‌حال‌حاضر، تصمیم مایکروسافت برای برگزاری رویدادها به‌صورت آنلاین در مرحله‌ی آزمایشی قرار دارد و نهایی نشده است؛ اما وضعیت فعلی دنیا به‌‌علت شیوع ویروس کرونا احتمال نهایی‌شدن این تصمیم را افزایش می‌دهد. به‌نظر می‌رسد کم‌کم در حال رسیدن به روزهایی هستیم که کنفرانس‌های فناوری‌محور سنتی قرار است به پایان راه برسند و قالبی دیجیتالی به‌خود گیرند. 

فردی به نمایندگی از مایکروسافت اخیرا در گفت‌و‌گو با رسانه‌ی ZDNet گفته است به‌دلیل مشکلات اخیر براثر همه‌گیری کووید ۱۹، این شرکت قصد دارد تقویم رویدادها و استراتژی‌هایش را از نو تنظیم کند تا بتواند با وضعیت فعلی سازگار شود. آن‌طور که ZDNet به‌نقل از این فرد می‌نویسد، مایکروسافت قصد دارد رویدادهای دیگری که برگزاری آن‌ها برای سال ۲۰۲۰ تعیین شده است، نخستین‌بار به‌شکل دیجیتالی برگزار کند. 

نماینده‌ی مایکروسافت دراین‌زمینه می‌گوید:

برای روزهای باقی‌مانده از سال ۲۰۲۰، می‌خواهیم از فرصتِ پیش‌آمده برای بهره‌گیری از پلتفرم‌هایی جدید [به‌منظور برگزاری رویدادهایمان] استفاده کنیم تا بتوانیم از این طریق،‌ باکیفیت‌ترین تجربه‌های دیجیتالی را به شرکای تجاری و مشتریان و توسعه‌دهندگانمان ارائه دهیم.

انتشار این خبر نشان می‌دهد کنفرانس مهم ایگنایت ۲۰۲۰ مایکروسافت قرار نیست رویدادی حضوری باشد. مایکروسافت ماه گذشته‌ی میلادی اعلام کرد قصد ندارد کنفرانس بیلد را به‌طورحضوری برگزار کند و درواقع، بیلد نیز قرار است شکل کاملا دیجیتالی به‌خود گیرد. براساس اعلام رسمی، کنفرانس بیلد ۲۰۲۰ از ۱۹ تا ۲۱ ماه مه (۳۰ اردیبهشت تا ۱ خرداد ۱۳۹۹) برگزار خواهد شد. نماینده‌ی مایکروسافت در پاسخ به پرسش خبرنگار ZDNet درباره‌ی اینکه چه رویدادهایی قرار است در سال مالی ۲۰۲۱ برگزار شوند، ترجیح داد اطلاعات زیادی ارائه ندهد. او گفت مایکروسافت سعی می‌کند به ارزیابی چشم‌انداز آینده‌ی خود برای برگزاری رویدادها ادامه دهد و این موضوع، تنها نکته‌ای است که فعلا می‌تواند با رسانه‌ها به‌اشتراک بگذارد.

رویدادهای مایکروسافت، تنها رویدادهایی نیستند که شیوع ویروس کرونا روی آن‌ها اثر می‌گذارد؛ چراکه تاکنون بسیاری از رویدادها نظیر کنگره‌ی جهانی موبایل بارسلونا ۲۰۲۰ (MWC) و فتوکینا لغو شده‌اند و شماری دیگر نظیر کنفرانس توسعه‌دهندگان جهانی اپل (WWDC) به‌شکل کاملا آنلاین درآمده‌اند.

به‌دنبال لغو رویدادها، شماری از کارشناسان حوزه‌ی فناوری مدعی شدند اتفاقات اخیر می‌تواند به نهادهای برگزارکننده بفهماند به‌طورکلی برگزاری حضوری رویدادها ممکن است امری ضروری نباشد. این اتفاق اگر رنگ واقعیت به‌خود گیرد، کم‌کم ما را به‌سمت روزهایی سوق می‌دهد که در آن‌ها هیچ‌یک از کنفرانس‌های فناوری‌محور حضوری برگزار نمی‌شود. حتی برخی کارشناسان گفته بودند نهادهای برگزارکننده ممکن است برخی از رویدادها را به‌طورکلی تعطیل کنند و دیگر از برگزاری آن‌ها خبری نباشد. این موضوع قطعا مایه‌ی تأسف دوستداران صنعت فناوری خواهد بود.

هنوز زود است بخواهیم به‌طورقطعی دراین‌زمینه نظر دهیم؛ اما اگر شرکت بزرگی نظیر مایکروسافت قصد دارد تا این حد استراتژی‌هایش را تغییر دهد، می‌توانیم احتمال دهیم شرکت‌های دیگر نیز رویکردی مشابه اتخاذ کنند. اگر تمامی شرکت‌ها به چنین کاری روی بیاورند، دیگر از کنفرانس‌های حضوری خبری نخواهد بود و کارشناسان نخواهند توانست در زمانی سریع، ویدئوهای نگاه نزدیک به محصولات تهیه کنند. 

دیجیتالی‌کردن کنفرانس‌های شرکت‌هایی نظیر مایکروسافت اقدامی بسیار مهم و حیاتی به‌شمار می‌آید. تا پیش از شیوع ویروس کرونا، محال بود باور کنیم شرکت‌ها بخواهند چنین رویکردی اتخاذ کنند؛ ولی وضعیت فعلی دنیا به‌گونه‌ای شده است که چنین تصمیماتی بسیار مهم هستند. 

شما کاربران زومیت چه دیدگاهی درباره‌ی تصمیم جدید مایکروسافت دارید؟

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده