فناوری اگزوز آکراپوویچ برای بی ام و M5، معرفی شد

دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
شرکت اسلوونیایی آکراپوویچ که در زمینه‌ی ساخت اگزوز تخصص دارد، از یک ست اگزوز تیتانیومی اختصاصی برای بی‌ام‌و F90 M5 رونمایی کرد.
تبلیغات

دنیای تیونینگ منتظر عرضه‌ی جدیدترین سیستم اگزوز اختصاصی برای بی‌ام‌و M5 F90 است. شرکت آکراپوویچ که مقر اصلی آن کشور اسلوونی است، در حال طی مراحل پایانی برای عرضه‌ی سیستم اگزوز تیتانیومی اختصاصی بی‌ام‌و M5 است. این سیستم اگزوز از تیتانیوم سبک‌وزن و با کیفیت بالا ساخته شده است تا در کنار کاهش وزن از عملکرد مناسبی برخوردار باشد. پوشش دریچه‌های این اگزوز به روش ریخته‌گری تولید شده‌اند و این اگزوز مستقیما به بخش خروجی اگزوز بی‌ام‌و M5 متصل می‌شود.

akrapovic exhaust BMW M5

سیستم اگزوز آکراپوویچ با هدف افزایش قدرت و گشتاور توسعه یافته است و به طرز چشمگیری فشار معکوس اگزوز را کاهش می‌دهد (فشار معکوس در اثر پیچ و خم‌ها و شکل ظاهری لوله‌های اگزوز به‌وجود می‌آید و سبب می‌شود گازهای خروجی درون سیستم اگزوز باقی بماند و در نتیجه بر قدرت تولیدی پیشرانه اثر منفی می‌گذارد). برای تکمیل زیبایی این اگزوز، آکراپوویچ از تزئینات فیبرکربن دست‌ساز استفاده کرده است. تزئینات فیبر کربن در هماهنگی کامل با دیفیوزر فیبر کربنی قابل سفارش برای بی‌ام‌و M5 طراحی شده‌اند. علاوه بر این، برای ایجاد جذابیت ظاهری هر چه بیش‌تر خودرو، پوشش فیبر کربنی آیینه‌های جانبی نیز قابل سفارش است.

اگزوز آکراپوویک

نصب این سیستم اگزوز بسیار راحت است و طوری طراحی شده است که بتواند استانداردهای ECE را اخذ نماید. در ادامه به بعضی ویژگی‌های سیستم اگزوز آکراپوویچ اشاره شده است:

  •  ۹/۵ کیلوگرم سبک‌تر از مدل استاندارد
  • افزایش گشتاور به میزان ۲۱ نیوتن متر در دور موتور ۲۳۰۰
  • افزایش قدرت به میزان ۱۱/۳ اسب بخار در دور موتور ۵۷۰۰
  • ساخته شده از تیتانیوم با کیفیت بالا
  • طراحی شده برای بهبود تجربه‌ی رانندگی و عملکرد فنی

دانلود

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات