آلفابت و آرامکوی عربستان برای تأسیس هاب تکنولوژی همکاری می‌کنند

به گزارش وال‌ استریت ژورنال، دو کمپانی آلفابت و آرامکوی عربستان درصدد هستند یک هاب تکنولوژی در کشور عربستان راه‌اندازی کنند.

وال‌استریت‌ژورنال گزارشی منتشر کرده است که نشان از مذاکرات دو کمپانی آلفابت و آرامکوی عربستان برای تأسیس یک هاب تکنولوژی دارد. هرچند خبر این همکاری به‌صورت رسمی منتشر نشده است؛ اما افراد نزدیک به دو کمپانی اطلاعاتی در این خصوص در اختیار وال‌استریت‌ژورنال قرار داده‌اند.

هنوز مشخص نیست که این هاب‌ تکنولوژی که دیتاسنترهایی نیز خواهد داشت، در کنترل کدام کمپانی خواهد بود و اطلاعات کدام کمپانی‌ها روی آن ذخیره خواهد شد. دو کمپانی آلفابت و آرامکو اطلاعاتی در رابطه با این همکاری ارائه نکرده‌اند.

به گزارش رویترز، دو کمپانی آمازون و اپل که باید آن‌ها را به‌عنوان بزرگ‌ترین رقبای آلفابت و گوگل شناخت نیز در حال مذاکره با ریاض هستند تا در صورت رسیدن به توافق وارد بازار عربستان شوند و در این کشور سرمایه‌گذاری کنند. همانطور که می‌دانید، در ماه‌های اخیر تغییرات گسترده‌ای توسط محمد بن سلمان در عربستان ایجاد شده است و وی رویکرد مثبتی نسبت به تکنولوژی دارد و کمپانی‌های بزرگ نیز با توجه به سیاست‌های جدید عربستان در جهت توسعه روزافزون فناوری، در پی ورود به بازار این کشور و سرمایه‌گذاری در عربستان هستند.

سرمایه‌گذاری مشترک آرامکو و آلفابت می‌تواند راه حضور این شرکت سعودی را در بازار آمریکا بیش از پیش هموارتر کند. هنوز مشخص نیست که حجم سرمایه‌گذاری دو کمپانی به چه میزان خواهد بود.

آرامکو یک کمپانی نفتی بزرگ سعودی است که به‌صورت خصوصی اداره می‌شود؛ البته گمانه‌ها گویای این موضوع هستند که احتمالا در آینده نزدیک شاهد ورود آن به تالار بورس باشیم. در صورتی که آرامکو وارد تالار بورس شود، احتمالا باارزش‌ترین کمپانی تاریخ تجارت لقب خواهد گرفت؛ زیرا برآوردها نشان از این دارند که ارزش آن در حال حاضر بیش از دو تریلیون دلار است.

منبع reuters

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید