مشخصات متا کوئست 3s لو رفت؛ ارزان‌ترین هدست واقعیت مجازی بازار؟

دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۵
مطالعه 2 دقیقه
مارک زاکربرگ درحال استفاده از هدست واقعیت ترکیبی متا کوئست ۳ با تیشرت ساده و پی زمینه آبی
طراحی هدست واقعیت مجازی ارزان‌قیمت جدید متا همراه با برخی از مشخصات آن فاش شد.
تبلیغات

ظاهراً متا درحال کار روی یک هدست واقعیت مجازی مقرون‌به‌صرفه‌ است که گفته می‌شد متا کوئست ۳ لایت نام دارد؛ اما اطلاعات فاش‌شده‌‌ی جدید می‌گویند که هدست ارزان‌قیمت متا با نام Meta Quest 3s از راه می‌رسد.

افشاگری در ایکس تصاویری را به اشتراک گذاشته است که به‌نظر می‌رسد اسکرین‌شات‌هایی از جلسه‌‌ای در زوم باشد. این تصاویر نگاهی به جدیدترین هدست واقعیت مجازی متا دارند و طراحی کوئست 3s را در کنار متا کوئست ۳ نمایش می‌دهند.

برخی از مشخصات متا کوئست ۳ نیز در این اسکرین‌شات‌ها فاش شده‌ است.

مشخصات هدست واقعیت مجازی متا کوئست 3s

انتظار می‌رود که کوئست ۳ لایت یا 3s یک نسخه‌ی کوچک از کوئست ۳ با قیمت پایین‌تر باشد. هدست کوئست 3s دارای وضوح ۱٬۹۲۰ در ۱٬۸۳۲ پیکسل و ۲۵۶ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی در مقایسه با وضوح ۲٬۲۰۸ در ۲٬۰۶۴ پیکسل هدست متا کوئست ۳ با ۵۱۲ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی است.

مشخصات هدست واقعیت مجازی متا کوئست 3s

در تصاویر منتشرشده، متا کوئست 3s را در کنار کوئست ۳ معمولی می‌بینیم. به‌نظر می‌رسد اندازه‌ و ابعاد هدست جدید کمی کوچک‌تر است؛ اما تفاوت اصلی بین آن‌ها سنسورهای کلیدی در پنل جلویی است.

در‌حالی‌که کوئست ۳ از سه برش بیضی‌شکل برای سنسورها بهره می‌برد، کوئست 3s دارای ۶ برش دایره‌ای است که در دو قسمت پنل جلویی هدست کنار هم قرار گرفته‌اند.

اطلاعات منتشرشده هنوز به‌طور رسمی تأیید نشده‌اند و فعلاً باید تا انتشار مشخصات رسمی محصول و قیمت هدست واقعیت مجازی متا منتظر بمانیم.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات