اسنپدراگون ور 2500 کوالکام مخصوص ساعت هوشمند کودکان معرفی شد

چهارشنبه ۶ تیر ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۰
مطالعه 4 دقیقه
کوالکام از تراشه‌ی اسنپدراگون ور ۲۵۰۰، برای استفاده در ساعت هوشمند کودکان و نوجوانان رونمایی کرد.

حدود دو سال قبل، کوالکام تراشه‌ی جدیدی برای استفاده در ساعت هوشمند به بازار معرفی کرد. از آن زمان به بعد ساعت‌های هوشمند اندرویدی بسیاری، از همین تراشه استفاده کرده‌اند و گویی در پروسه‌ی تولید سخت‌افزاری در نقطه‌ای متوقف شده‌اند. 

ظاهرا کوالکام قصد دارد سال جاری میلادی دو تراشه‌ی جدید برای ساعت‌ هوشمند معرفی کند و انتظار داریم شاهد تغییراتی در بازار تراشه‌‌ی ساعت هوشمند باشیم. پیش‌بینی می‌شود که کوالکام نسل جدید تراشه‌های خود را برای ساعت‌های هوشمند مبتنی بر Wear OS ارائه کند. از بین دو تراشه‌ای که منتظر رونمایی آن هستیم، یکی از تراشه‌ها در تاریخ ۲۶ ژوئن (۵ تیرماه) رونمایی شد. تراشه‌ی جدید Snapdragon Wear 2500، مورد استفاده عمومی ندارد و با توجه به رشد بازار ساعت‌های هوشمند کودکان، صرفا با هدف به‌کارگیری در چنین ساعت‌هایی طراحی شده است.

پانکاج کدیا، مسئول واحد پوشیدنی‌های کوالکام معتقد است، ساعت‌های هوشمند مخصوص کودکان و نوجوانان، در مسیر یادگیری بچه‌ها کمک شایانی می‌کند و به‌علاوه وقتی فرزندانمان در منزل نیستند یا دسترسی به سیستم کامپیوتری ندارند، می‌توانند با گجت پوشیدنی ارتباط برقرار کنند و چیزهای جدیدی بیاموزند که برایشان بسیار مفید و موثر خواهد بود. او می‌گوید:

تراشه‌ی اسنپدراگون ور 2500 از نظر ابعاد، حدود یک سوم کوچک‌تر از تراشه‌های قبلی Wear است و انتظار می‌رود عمر باتری نسبتا بهتری هم داشته باشد. به‌علاوه از قابلیت پشتیبانی از شبکه‌ی LTE، پشتیبانی از یک دوربین ۵ مگاپیکسلی، ردیابی موقعیت مکانی و بسیاری از سنسورهای دیگر نیز برخوردار است. از آنجایی که تراشه‌ی جدید کوالکام برای استفاده در ساعت‌ هوشمند کودکان و نوجوانان طراحی شده است، شاید تصور کنید نسبت به آنچه انتظار می‌رفت قدرتمند نباشد.

پانکاج کدیا در مورد توان پردازشی اسنپدراگون ور ۲۵۰۰ به صورت واضح و روشن توضیحی نداده و مشخص نکرده است که چرا تراشه برای استفاده‌ی عمومی طراحی نشده است و تنها مخصوص به‌کارگیری در ساعت هوشمند کودکان است. کدیا در ادامه‌ی صحبت‌های خود در این مورد می‌گوید: 

یکی دیگر از تغییرات ناگهانی و عجیب تراشه‌ی اسنپدراگون ور ۲۵۰۰ این است که از پلتفرم Wear OS گوگل پشتیبانی نمی‌کند. در عوض، با نسخه‌ی سفارشی اندروید که کوالکام برای ساعت هوشمند کودکان طراحی کرده و به نام اندروید کودکان معروف است، سازگاری دارد. ظاهرا تراشه‌ی جدید کوالکام، از اعلان‌ها یا اپ استور نیز پشتیبانی نمی‌کند. در عوض تولیدکنندگان می‌توانند آن را با برنامه‌ها و بازی‌هایی که فکر می‌کنند مورد توجه بچه‌ها و والدین است، از قبل بارگذاری کنند.

کوالکام عرضه‌ی تراشه‌ی جدید اسنپدراگون ور ۲۵۰۰ را به شرکت‌های همکار خود آغاز کرده است و انتظار می‌رود تراشه‌ی جدید در ساعت هوشمند کودکان و نوجوانان مورد استفاده قرار گیرد و شاید تا اواخر سال جاری میلادی شاهد محصولاتی مجهز به تراشه‌ی جدید کوالکام باشیم. هواوی یکی از اولین شرکت‌هایی است که از تراشه‌ی جدید کوالکام استفاده خواهد کرد. کدیا، در مورد زمان رونمایی و عرضه‌ی تراشه‌ی مبتنی بر پلتفرم Wear OS که استفاده عمومی‌تری خواهد داشت، صحبتی نکرده است.

وی در ادامه‌ی صحبت‌های خود اعلام کرد: 

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود