هدست واقعیت مجازی ۲۵۰۰ دلاری اپل احتمالاً ماه ژانویه رونمایی خواهد شد

دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۵
مطالعه 2 دقیقه
مینگ‌چی کو می‌گوید هدست واقعیت مجازی انقلابی اپل با برچسب قیمتی ۲,۵۰۰ دلاری احتمالاً در ژانویه‌ی ۲۰۲۳ رسماً رونمایی خواهد شد.

گزارش جدید یکی از کارشناسان اپل نشان می‌دهد این شرکت هدست واقعیت مجازی خود را اوایل ژانویه معرفی خواهد کرد و قیمت این محصول ممکن است ۲۵۰۰ دلار یا حتی گرا‌ن‌تر باشد.

مینگ‌چی کو، در یادداشتی که به‌دست iMore رسیده است، اشاره می‌کند که اپل احتمالاً هدست‌های واقعیت افزوده/واقعیت ترکیبی خود را در ژانویه‌ی ۲۰۲۳ معرفی خواهد کرد. کو می‌گوید این محصول می‌تواند انقلاب بعدی اپل پس از معرفی آیفون باشد.

این تحلیلگر همچنین اظهار کرد که تردیدهایی درباره‌ی تجربه‌ی کاربری مبتکرانه‌ی اپل وجود دارد و شاید این شرکت در سال آینده فقط ۱٫۵ میلیون دستگاه از این هدست را به بازار عرضه کند که درمقایسه‌با تعداد آیفون‌ها و آیپد‌هایی که هرسال می‌فروشد، رقم بسیار کمی است.

براساس اعلام کو، سه محور اصلی اپل در رونمایی هدست واقعیت مجازی این شرکت «اپلیکیشن‌ها» و «توسعه‌ی نرم‌افزار» و «خدمات و مشخصات سخت‌افزاری» این محصول خواهد بود. وی خاطرنشان کرد:

کو معتقد است قیمت هدست واقعیت مجازی اپل ممکن است روی فروش آن تأثیر مهمی بگذارد؛ زیرا چنین برچسب قیمتی احتمالاً باعث خواهد شد میزان تقاضای خریداران برای این محصول کاهش یابد. پیش‌ازاین در برخی گزارش‌ها، گفته شده بود که قیمت هدست واقعیت مجازی اپل احتمال دارد ۳,۰۰۰ دلار باشد. مارک گورمن از بلومبرگ نیز به قیمت بیش از ۱,۰۰۰ دلاری این دستگاه اشاره کرده است.

مطالب مشابه

نظرات