کورنینگ معتقد است سافایر هرگز توان رقابت با گوریلا گلس را ندارد

کورنینگ معتقد است سافایر هرگز توان رقابت با گوریلا گلس را ندارد

یکی از مدیران شرکت کورنیگ اخیرا اظهار نظر جالبی نسبت به شایعات پیرامون آیفون 6 با صفحه نمایش سافایر( یاقوت کبود) داشته است. به اعتقاد او سافایر نمی‌تواند گزینه مناسبی برای محافظت از صفحه نمایش باشد و تولیدکنندگان نیز آن را به گوریلا گلس ترجیح نخواهند داد.

یکی از مدیران کورنیگ هفته گذشته در باره یاقوت کبود اظهار نظر کرد و آن را مناسب محافظت از صفحه نمایش ندانست. در حال حاضر شیشه‌های محافظ گوریلا گلس که توسط شرکت کورنیگ تولید می‌گردد در اغلب تلفن‌های هوشمند از جمله آیفون بکار برده می‌شوند تا نمایشگر این ابزارها در برابر خط و خش و ضربه‌های احتمالی مقاومت بیشتری داشته باشند. از چندی پیش شایعه شد که اپل قصد دارد در آیفون 6 و ساعت هوشمند iWatch به جای گوریلا گلس از شیشه محافظ جدیدی از جنس سافایر بهره ببرد. این کمپانی در حال حاضر نیز برای محافظت از لنز دوربین آیفون وسنسور اثر انگشت این شرکت از سافایر استفاده می‌کند.

مدیر کورنینگ در پاسخ به این پرسش که این شرکت در باره سافایر و احتمال استفاده از آن در آیفون بعدی چطور فکر می‌کند، گفت:

وقتی ما به سافایر نگاه می‌کنیم متوجه نقاط مختلف ضعف آن در مقابل گوریلا گلس می‌شویم. سافایر نزدیک به ۱۰ برابر گران‌تر از گوریلا گلس و حدود ۱.۶ برابر سنگین‌تر از آن است. این محصولات دوستار محیط زیست نیستند و برای ساخت  آن‌ها باید ۱۰۰ برابر بیشتر انرژی مصرف کرد. این نوع از شیشه‌ها نور کمتری را در مقایسه با گوریلا گلس از خود عبور می‌دهند و از این رو صفحه نمایش‌های مجهز به سافایر باید نور بیشتری را از خود ساتع کند و این به معنی مصرف بیشتر باتری است. هرچند سافایر ضد خش است، اما باز هم قابل شکستن است. گوریلا گلس قادر است ۲.۵ برابر بیشتر از سافایر تحت فشار قرار گیرد. به همین دلایل بعید است که تولیدکنندگان محصولات الکترونیکی نسبت به استفاده از سافایر اقدام کنند.

ترایپنی از کورنیگ

او در ادامه گفت:

کورنیگ از مدت‌ها قبل وارد تجارت تولید کریستال شده است و در این زمینه سرمایه گذاری بزرگی داشته است. اگر سافایر تجارت جذابی باشد، ما قطعا وارد آن خواهیم شد. اما شکل گیری سافایر ۴۰۰۰ برابر زمان‌برتر از گوریلا گلس است و محصول نهایی نیز به مراتب سنگین‌تر از محصول ما خواهد بود. همه این موارد باعث افزایش قیمت سافایر می‌شود و این موضوع حتی در تولید انبوه نیز حل نخواهد شد.

ترایپنی از کورنیگ

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده