نسل جدید Gorilla Glass از صفحه نمایش نوت‌بوک‌ها محافظت می‌کند

نسل جدید Gorilla Glass از صفحه نمایش نوت‌بوک‌ها محافظت می‌کند

امروزه دیگر کمتر گوشی هوشمند رده بالایی را می‌توان یافت که از محافظ صفحه گوریلا گلس در آن استفاده نشده باشد. حال امروز Corning، سازنده محافظ صفحه نمایش گوریلا گلس اعلام کرده است که مدل جدیدی از این محافظ صفحه را برای نوت‌بوک‌ها طراحی نموده و به زودی نوت‌بوک‌های مجهز به این فناوری روانه بازار خواهند شد.

Corning، قصد دارد تا یک مدل اختصاصی از محافظ صفحه نمایش مشهور خود یعنی گوریلا گلس را برای نوت‌بوک‌هایی با صفحه نمایش لمسی طراحی و تولید نماید. این مدل جدید، Gorilla Glass NBT نام دارد. هدف اصلی استفاده از این محافظ در نوت‌بوک‌ها این است که از صفحات نمایش آن‌ها در برابر ضربه و فشار جلوگیری به عمل آید تا آسیب جدی به این محصولات گران‌قیمت وارد نشود.

اولین نسخه گوریلا گلس در سال 2007 و در گوشی آیفون اپل مورد استفاده قرار گرفت. در آن موقع، سطح مقطعی که گوریلا گلس باید در آن قرار می‌گرفت بسیار کوچک بود، اما اکنون چالشی بزرگ در برابر Corning وجود دارد، زیرا گوریلا گلس جدید باید برای صفحات نمایش بسیار بزرگ‌تر از گوشی‌های هوشمند طراحی شود.

به دلیل بزرگ بودن صفحات نمایش نوت‌بوک‌ها به نظر می‌رسد که گوریلا گلس NBT، تنها قادر است از خراشیدگی و ضربات جزئی، جلوگیری به عمل آورد و نمی‌تواند فشار حاصل از سقوط و ضربات سهمگین را تحمل نماید. گوشی‌های هوشمند امروزی که مجهز به محافظ صفحه نمایش گوریلا گلس هستند، علاوه بر مقاومت در برابر خراشیده شدن، در برابر ضربات حاصل از سقوط و فشارهای ناگهانی زیاد نیز مقاومند.

البته نباید فراموش کرد که چنانچه کمپانی‌های سازنده نوت‌بوک، بخواهند از این محافظ صفحه نمایش در محصولات خود استفاده نمایند، مجبور به پرداخت هزینه‌‌های زیاد بابت خرید آن می‌باشند، همچنین محصول نهایی نیز بسیار گران تر از نوت‌بوک‌هایی است که از محافظ گوریلا گلس استفاده نمی‌کنند. اما کمپانی سازنده گوریلا گلس NBT، اذعان نموده است که این افزایش قیمت در مقابل میزان مقاومتی که صفحه نمایش بعد از مجهز شدن به گوریلا گلس NBT، خواهد داشت ناچیز است.

نظر شما در این مورد چیست؟

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده