گوگل 100 میلیون دلار در بزرگترین پروژه توربین های بادی سرمایه گذاری می کند

چهارشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۰ - ۱۲:۴۵
مطالعه 2 دقیقه
گوگل برای تولید برق از طریق توربین های بادی در مزارع Shepherds یکصد میلیون دلار سرمایه گذاری می کند. این نیروگاه که بزرگترین پروژه تولید انرژی پاک از طریق باد به شمار می رود در مجموع با 350 میلیون دلار سرمایه گذاری ساخته خواهد شد و انرژی مورد نیاز 250,000 خانه در کالیفرنیا را تامین خواهد کرد. اما چرا گوگل در زمینه تولید انرژی سرمایه گذاری می کند؟
تبلیغات

گوگل امروز بصورت رسمی اعلام کرد که 100 میلیون دلار برای پروژه تولید انرژی از طریق باد در Shepherds سرمایه گذاری می کند این پروژه که انتظار می رود بزرگترین پروژه تولید انرژی از طریق باد باشد تا یک سال دیگر بهره برداری خواهد شد.

گوگل اعلام کرد:

در حال حاضر پروژه Shepherds Flat در حال ساخت است و قرار است حدود 845 مگاوات انرژی تولید کند این مقدار انرژی برای تامین برق 235,000 واحد مسکونی کافی است.

ما در این پروژه شرکت کردیم نه به دلیل ابعاد و بزرگی آن بلکه به دلیل فناوری پیشرفته ای که در آن بکار رفته است. این اولین پروژه تجاری تولید برق از طریق توربین بادی در امریکاست که از توربین های مجهز به ژنراتورهای مغناطیسی دائمی استفاده شده است. توربین های بکار گرفته شده در این پروژه بازده بالاتر، اطمینان بیشتر و قابلیت اتصال شبکه ای به یکدیگر را دارند.

علاوه بر گوگل شرکت های Caithness Energer و General Electric نیز در این پروژه سرمایه گذاری کرده اند. انرژی تولید شده توسط Shepherd Flat Wind به کالیفرنیای جنوبی فروخته خواهد شد.

شرکت در این پروژه جدیدترین سرمایه گذاری گوگل در تولید انرژی پاک است که در مجموع با 350 میلیون دلار ساخته خواهد شد.

اما این تنها سرمایه گذاری گوگل برای تولید انرژی پاک نیست، پیش تر گوگل اعلام کرده بود که 168 میلیون دلار در برج خورشیدی که در صحرای Mojave کالیفرنیا در حال ساخت است سرمایه گذاری کرده است. برای اتمام و ساخت این پروژه که در آن انرژی خورشیدی از طریق سلول های خورشیدی جذب و به برق تبدیل می شود 1.6 میلیارد دلار وام گرفته شده است. این پروژه نیز در نوع خود بزرگترین در دنیاست.

به نظر می رسد گوگل بدنبال پشتیبانی و گسترش تولید برق از طریق انرژی های پاک است. بزرگترین موتور جستجوی دنیا وارد صنعت توسعه و تولید انرژی از روش های متفاوت شده است و قصد دارد انرژی برق ارزان قیمت تولید کند.

منبع: Digital Trends

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات