سامسونگ باتری گوشی‌ها را ایمن‌تر و پربازده‌تر می‌کند

جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۰
مطالعه 2 دقیقه
گلکسی A14 سامسونگ در دستان کاربر
سامسونگ می‌خواهد با تجاری‌سازی باتری‌های حالت جامد، شارژدهی گوشی‌ها را متحول کند.
تبلیغات

سامسونگ به آرامی از تولید باتری‌های لیتیوم یونی فاصله خواهد گرفت چرا که گفته می‌شود زیرمجموعه‌ی این شرکت به نام سامسونگ SDI در حال توسعه‌ی باتری‌های حالت جامد با هدف ارائه‌ی فناوری جدید در چند سال آینده است. تیمی جدید برای رسیدن به هدف مورد نظر غول کره‌ای، تشکیل شده است.

اگرچه فناوری باتری حالت جامد چیز جدیدی نیست، اما تولید انبوه آن‌ها در میلیون‌ها دستگاه با چالشی غیر قابل حل مواجه بوده است. براساس گزارش Korea Economic Daily سامسونگ SDI تیم جدیدی را برای تجاری‌سازی فناوری ASB (باتری تماماً جامد) خود تشکیل داده است و گفته می‌شود که این تیم توسط معاون بخش تجارت باتری سامسونگ رهبری می‌شود. هدف اولیه، تسریع عرضه‌ی محصول جدید است.

نمایش تفاوت باتری حالت جامد با باتری لیتیوم یونی

برخلاف باتری‌های لیتیوم یونی سنتی، باتری حالت جامد رفتار متفاوتی دارد و یک ASB به طور کامل جایگزین الکترولیت موجود در باتری لیتیوم یون می‌شود و یون‌ها را بین الکترودهای مثبت و منفی که با نام آند و کاتد نیز شناخته می‌شوند، انتقال می‌دهد.

باتری حالت جامد از مواد جامد برای انتقال انرژی استفاده می‌کند که آن را در عین بهبود عملکرد بسیار امن‌تر می‌کند. این سلول‌ها همچنین چگالی انرژی بالاتری نسبت به باتری لیتیوم یونی معمولی دارند.

گفته می‌شود سامسونگ SDI روی توسعه‌ی باتری‌های حالت جامد با چگالی انرژی بیش از ۹۰۰ وات‌ساعت‌برلیتر متمرکز است. این شرکت از طریق به کارگیری فناوری مبتنی بر سولفید به این ویژگی دست خواهد یافت که می‌تواند سریع‌ترین جریان لیتیوم ‌یون را در واحد حجم ارائه دهد.

درحال حاضر این فناوری باتری احتمالاً ابتدا برای استفاده در خودروهای خودران و سپس وسایل الکترونیکی مصرفی مانند گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها تولید خواهد شد. با افزایش تقاضای خودرو الکتریکی در سطح جهان، این بازار برای رشد آماده می‌شود و بی‌شک سامسونگ می‌خواهد از این فرصت برای ایجاد همکاری با شرکت های خودروسازی استفاده کند.

فعلاً مشخص نشده است که آیا باتری حالت جامد سامسونگ باعث افزایش قیمت گوشی و قیمت تبلت و سایر محصولات می‌شود یا نه.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات