بینگ و کوپایلت ویندوز ۱۱ چندین قابلیت جذاب هوش مصنوعی دریافت می‌کنند

سه‌شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ - ۲۳:۱۵
مطالعه 2 دقیقه
قابلیت‌های کوپایلت در ویندوز در پاسخ به سوالات مختلف
مایکروسافت قصد دارد مرورگر بینگ و کوپایلت ویندوز ۱۱ را به تازه‌ترین مدل‌های هوش مصنوعی OpenAI و مفسر کد جدیدی مجهز کند.
تبلیغات

یکی از مدیران ارشد مایکروسافت شماری از ویژگی‌های جدید از جمله به‌روزترین مدل‌های OpenAI را شرح داده است که به‌زودی به سرویس Copilot افزوده خواهند شد. Copilot در آینده‌ی نزدیک از GPT-4 توربو در‌کنار مدل به‌روز‌شده‌ی DALL-E 3 و ویژگی جدید مفسر کد و قابلیت جست‌وجوی عمیق در مرورگر بینگ پشتیبانی خواهد کرد.

افزون‌براین، کوپایلت خواهد توانست با استفاده از جدیدترین مدل OpenAI GPT-4 توربو به سؤالات جواب دهد؛ چرا که از این به‌بعد به‌لطف پنجره‌ی زمینه‌ی 128K می‌تواند داده‌های بیشتری را مشاهده کند. پنجره‌ی زمینه محدوده‌ای متنی در اطراف عبارت هدف است که مدل زبان بزرگ (LLM) می‌تواند هنگام تولید اطلاعات در لحظه پردازش کند.

این پنجره‌ی زمینه‌ی بزرگ‌تر به کوپایلت امکان می دهد تا پرس‌و‌جوها را بهتر درک کند و پاسخ‌های کامل‌تری ارائه دهد. یوسف مهدی، مدیر ارشد اجرایی و مدیر ارشد بازاریابی مصرف‌کننده در مایکروسافت، در‌این‌باره می‌گوید: «در‌حال‌حاضر، این مدل با کاربران انتخابی در حال آزمایش است و در هفته‌های آینده، به‌طور گسترده در کوپایلت ادغام خواهد شد.»

در‌حالی‌که همگان چشم‌انتظار نمایش مدل GPT-4 توربو در کوپایلت هستند، مایکروسافت اکنون از مدل بهبود‌یافته‌ی DALL-E 3 در Bing Image Creator و کوپایلت استفاده می‌کند. مهدی در این زمینه می‌گوید: «با کمک از مدل DALL-E 3 می‌توانید از کوپایلت برای ایجاد تصاویری با‌کیفیت‌تر و دقیق‌تر استفاده کنید.»

تصویر یک زن در حال رنگ‌آمیزی مجسمه‌ی یک دایناسور
مقایسه‌ی توانمندی مدل جدید Dall-E 3 (سمت راست) با مدل پیشین آن (سمت چپ)

مرورگر مایکروسافت اج نیز که نوار کناری کوپایلت را دارد، امکان نوشتن متن در ورودی متن وب‌سایت‌ها را دریافت می‌کند. هم‌اکنون، می‌توانید از کوپایلت در مایکروسافت اج برای خلاصه‌کردن ویدئوهایی بهره ببرید که در یوتیوب تماشا می‌کنید.

برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان ممکن است به ویژگی جدید مفسر کد که به‌زودی به کوپایلت افزوده می‌شود، علاقه‌مند شوند. این ویژگی جدید به کاربران امکان می‌دهد تا محاسبات و تجزیه‌و‌تحلیل داده‌ها یا حتی کدهای دقیق‌تری را از چت‌بات هوش مصنوعی دریافت کنند.

مایکروسافت در‌این‌باره می‌گوید: «کوپایلت کدی را می‌نویسد تا به درخواست‌های پیچیده و به زبان روزمره‌ی شما پاسخ دهد. سپس، آن کد را در محیط Sandbox اجرا می‌کند و از نتایج برای ارائه‌ی پاسخ‌های با‌کیفیت‌تر به شما بهره می‌برد. همچنین، فایل‌ها را می‌توانید روی کوپایلت آپلود و از آن دانلود کنید. بنابراین، با داده‌ها و کدهای خود و نتایج جست‌وجوی Bing می‌توانید به‌راحتی کار کنید.»

مایکروسافت در حال اضافه‌کردن جست‌وجوی عمیق به نتایج نمایش‌داده‌شده برای کاربران در مرورگر بینگ است. یوسف مهدی در‌این‌باره می‌گوید: «جست‌وجوی عمیق از قدرت GPT-4 استفاده می‌کند تا درباره‌ی موضوعات پیچیده، نتایج جست‌وجوی بهینه‌ای ارائه دهد. در‌واقع، فعال‌کردن جست‌وجوی عمیق عبارت‌های جست‌وجو را به توضیحات جامع‌تری گسترش می‌دهد تا نتایج مرتبط‌تری به کاربر ارائه شود.»

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات