سنسور ۵۰ مگاپیکسلی جدید سامسونگ قدرت فیلم‌برداری گوشی‌ها را افزایش می‌دهد

شنبه ۱۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۰
مطالعه 2 دقیقه
حسگر ۵۰ مگاپیکسلی سامسونگ GNK
سامسونگ حسگر ۵۰ مگاپیکسلی ISOCELL GNK را با محدوده‌ی دینامیکی بهبودیافته و قابلیت‌های ویدیوی جذاب رونمایی کرد.
تبلیغات

سامسونگ حسگر جدید ۵۰ مگاپیکسلی ISOCELL GNK خود را رسماً معرفی کرد. این حسگر از قابلیت‌های بهبودیافته در ضبط ویدئو و محدوده‌ی دینامیکی گسترده‌تر برای عکاسی بهره می‌برد. حسگر جدید سامسونگ جانشین مستقیم ISOCELL GN1 است که هم این شرکت و هم سایر برندهای سازنده‌ی گوشی هوشمند در دوربین محصولات خود به‌طور گسترده از آن استفاده می‌کنند.

ازنظر مشخصات، GNK شباهت زیادی به GN1 دارد. هردو حسگر 1/1.3 اینچی و ۵۰ مگاپیکسلی هستند و از پیکسل‌هایی به ابعاد ۱٫۲ میکرومتر بهره می‌برند. البته غول فناوری کره‌ای برای بهبود عملکرد حسگر جدیدش، از روش‌های دیگری استفاده کرده است. این شرکت فوکوس خودکار Dual Pixel Pro را ارا‌ئه می‌دهد که ثبت عکس واضح‌ از اجسام متحرک را بهبود می‌دهد.

حسگر GNK می‌تواند تصاویری با محدوده‌ی دینامیکی تا ۱۲۰ دسی‌بل و در حالت پرو تصاویر ۱۴ بیتی RAW ثبت کند. برای دستیابی به این سطح از محدوده‌ی دینامیکی، حسگر سامسونگ از سه حالت مختلف ISO بهره می‌برد که این ویژگی نیز به کاهش مصنوعات حرکتی هنگام عکاسی کمک می‌کند.

حسگر ۵۰ مگاپیکسلی سامسونگ GNK

طبق اعلام سامسونگ، حسگر ۵۰ مگاپیکسلی جدید GNK می‌تواند ویدئوهایی با وضوح 8K و نرخ ۳۰ فریم‌برثانیه ثبت کند. از دیگر ویژگی‌های این حسگر می‌توان به ثبت فیلم‌های HDR و Full HD با سرعت ۲۴۰ فریم‌برثانیه اشاره کرد.

هنوز مشخص نیست GNK ابتدا در کدام گوشی سامسونگ استفاده خواهد شد؛ اما احتمال دارد سال آینده اولین محصولات مجهز به این حسگر روانه‌ی بازار شوند. علاوه‌بر‌این، قیمت گوشی مجهز به GNK را نمی‌دانیم و درواقع، مشخص نیست فقط مختص محصولات پرچم‌دار خواهد بود یا در دستگاه‌های میان‌رده نیز استفاده خواهد شد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات