رئیس و وارث سامسونگ دوباره راهی زندان شد

رئیس و وارث سامسونگ دوباره راهی زندان شد

لی جائه-یونگ که در کشورهای غربی با نام جای وای-لی شناخته می‌شود، به جرم پرداخت رشوه به مدت دو سال و نیم راهی زندان می‌شود.

به گزارش Engadget، رئیس و وارث سامسونگ چهار سال پیش به اتهام پرداخت رشوه بازداشت شد و دادگاه او را به ۵ سال زندان محکوم کرد؛ اما او یک سال بعد پس از معلق شدن رأی دادگاه، آزاد شد. اما دادگاه عالی کره جنوبی در سال ۲۰۱۹ دوباره روند محاکمه را شروع کرد.

 متهم شدن رئیس سامسونگ تنها بخشی از رسوایی فساد گسترده در کره جنوبی بود که با محوریت پارک گون-هه، رئیس ‌جمهور وقت این کشور رخ‌ داد. البته او هم به ۲۰ سال زندان محکوم شد.

رئیس سامسونگ متهم شده است که با استفاده از ثروت خود بر رئیس جمهور سابق کره جنوبی اعمال نفوذ کرده تا کسب‌وکار سامسونگ گسترش پیدا کند. ابتدا قرار بود حکم جائه-یونگ ۱۲ سال زندان باشد تا نشان داده شود که سامسونگ بالاتر از قانون نیست.

رئیس سامسونگ در طول مدت‌زمانی‌که در زندان خواهد بود، نمی‌تواند در تصمیم‌های مهم این شرکت حضور داشته باشد. در حال حاضر با توجه ‌به رابط آمریکا و چین، سامسونگ و کره جنوبی جایگاه خاصی پیدا کرده‌اند و نقش پررنگ‌تری در حوزه‌های مختلف ایفا می‌کنند.

لی جائه-یونگ در دادگاه معذرت‌خواهی کرد و قول داد سامسونگ جدیدی به وجود بیاورد و مواردی که در دادگاه به آن‌ها اشاره شد برطرف کند. او همچنین اعلام کرد که در آینده قدرت را به فرزندانش نخواهد داد. 

منبع engadget
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده