کاهش ۹ میلیارد دلاری ارزش سهام اپل، درپی انتشار خبر جدایی جانی آیو

کاهش ۹ میلیارد دلاری ارزش سهام اپل، درپی انتشار خبر جدایی جانی آیو

انتشار خبر رسمی پایان همکاری جانی آیو ،طراح صنعتی مشهور و طراح ارشد اپل، به سرعت روی ارزش سهام این شرکت تأثیر گذاشت.

فقط چند ساعت بعد از انتشار خبر جدایی قریب الوقوع سر جانی آیو، یکی از چهره‌های تاثیرگذاری اپل، ارزش سهام این شرکت ۹ میلیارد دلار سقوط کرد. این رقم معادل چیزی حدود یک درصد سهام شرکت اپل در بازار سرمایه است.

خروج آیو از اپل به‌معنی پایان همکاری دو طرف نیست

اپل روز جمعه اعلام کرد سر جانی آیو سرپرست بخش طراحی این شرکت به‌زودی و پس از ۳۰ سال از اپل جدا می‌شود. البته گزارش‌های اولیه می‌گویند قطع همکاری آیو با اپل به‌معنی پایان همکاری دو طرفه نیست. گفته می‌شود LoveFrom شرکت طراحی که آیو آن را تأسیس می‌کند، یکی از همکارهای نزدیک اپل خواهد بود. این شرکت قرار است از سال ۲۰۲۰ رسما فعالیت خود را به‌صورت کامل آغاز کند.

Jony Ive / جانی آیو

با خروج جانی آیو از اپل، اکنون مهره‌های اصلی تیم طراحی این شرکت، ایوان هنکی، قائم‌مقام طراحی صنعتی و آلن دای، قائم‌مقام طراحی رابط کاربری خواهند بود و هردوی آن‌ها زیر نظر جف ویلیامز، مدیر ارشد عملیات در اپل فعالیت خواهند کرد. براساس اعلام اپل ویلیامز از ابتدا مسئولیت توسعه‌ی اپل واچ را برعهده داشته است و از این پس، بیشتر زمان خود را صرف همکاری با تیم طراحی در استودیو خواهد کرد. مارک نیوسون نیز که در سال ۲۰۱۴ به تیم طراحی اپل پیوسته بود، با ترک این شرکت به مؤسسه‌ی طراحی جدید آیو ملحق خواهد شد.

منبع gizmodo
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده