مایکروسافت میرور کردن اپلیکیشن‌های گوشی اندروید در ویندوز 10 را آزمایش می‌کند

چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۳
مطالعه 2 دقیقه
مایکروسافت در حال آزمایش قابلیتی است که براساس آن می‌توان اپلیکیشن‌های گوشی اندرویدی را روی سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ میرور کرد.
تبلیغات

آیا به اجرای اپلیکیشن‌های اندروید در رایانه‌ی شخصی خود نیاز دارید؟ به نظر می‌رسد که مایکروسافت تصمیم گرفته تا به‌نوعی، این قابلیت را به سیستم‌عامل دسکتاپ خود اضافه کند. ردموندی‌ها از مدتی قبل در اپلیکیشن Your Phone خود درحال تست قابلیتی به‌نام Phone Screen بودند که به‌موجب آن، اپلیکیشن‌های موجود در گوشی اندرویدی کاربر، داخل محیط ویندوز ۱۰ میرور می‌شود. البته نباید فعلا از شنیدن خبر یادشده زیاد هیجان‌زده شد؛ زیرا هم‌اکنون پشتیبانی سخت‌افزاری از چنین امکانی محدود بوده و فقط تعدادی از کاربران منتخب به ویژگی موردبحث دسترسی دارند.

درحال‌حاضر اپلیکیشن Your Phone در ویندوز ۱۰ به شما امکان می‌دهد تا محتوایی مثل تصاویر و پیامک‌ها را با رایانه‌ی خود همگام‌سازی کنید. حال قابلیت جدید امکان مشاهده‌ی نمایشگر گوشی اندروید را به‌طور مستقیم در رایانه‌ی مجهز به ویندوز ۱۰ در اختیار کاربران قرار خواهد داد. با اضافه شدن ویژگی یادشده، یک فهرست از اپلیکیشن‌های نصب‌شده در دستگاه اندرویدی‌تان، روی کامپیوتر در دسترس قرار خواهد گرفت و بنابراین شما می‌توانید با یک کلیک، اپلیکیشن دلخواه خود را اجرا کنید.

قابلیت اندروید میرورینگ از امروز برای اعضای برنامه ویندوز اینسایدر در دسترس قرار خواهد گرفت. برای بررسی ویژگی جدید اپلیکیشن Your Phone باید از کامپیوتری استفاده کنید که مجهز به ویندوز 10 است و از بلوتوث با مصرف انرژی کم پشتیبانی می‌کند، زیرا تنها با چنین راهکاری، کامپیوتر با گوشی شما ارتباط برقرار خواهد کرد. افزون‌براین برای استفاده از ویژگی اسکرین میرورینگ باید یکی از گوشی‌های گلکسی اس ۸، گلگسی اس ۸ پلاس یا گلگسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس را در اختیار داشته باشید. البته فهرست گوشی‌هایی که از قابلیت جدید Phone Screen پشتیبانی می‌کنند به‌مرور زمان گسترش خواهد یافت. هنوز دقیقا نمی‌دانیم که مایکروسافت چه زمانی ویژگی میرور اپلیکیشن‌های اندروید را برای عموم کاربران ارائه خواهد داد.

نظر شما در این مورد چیست؟ لطفا دیدگاه خود را با زومیت و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات