کسب ۳۵ درصد از مجموع سود بازار موبایل توسط اپل با فروش آیفون 10 طی پاییز ۲۰۱۷

چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
طبق گزارشی که توسط کانترپوینت منتشر شده، ظاهرا آیفون ۱۰ توانسته ۳۵ درصد از سود کل گوشی‌های هوشمند در فصل آخر ۲۰۱۷ را برای اپل به ارمغان بیاورد.
تبلیغات

مدت‌هاست که اپل بخش عمده‌ای از کل سود بازار تلفن‌های هوشمند را از آن خود کرده است؛ برخی مواقع حتی این سود به ۹۰ تا ۱۰۳ درصد نیز رسیده است! اما آخرین تحقیقات صورت گرفته حاکی از آن هستند که طی سه ماهه آخر سال گذشته، آیفون ۱۰ به تنهایی ۳۵ درصد از کل سود این صنعت را برای اپل به ارمغان آورده است.

خبرگزاری CNBC، گزارشی از این آمار و ارقام را منتشر کرده است:

طبق آخرین تحقیق‌های صورت گرفته، بازار فروش تلفن‌های هوشمند در سه ماهه آخر سال ۲۰۱۷، برخلاف انتظار از رشد خوبی برخوردار نبوده است؛ از آن‌جایی که اپل پرسودترین برند حال حاضر است، ۸۶ درصد از سود کل بازار گوشی‌ها را از آن خود کرده است.

آیفون ایکس موفق شد به تنهایی ۲۱ درصد از کل درآمد و ۳۵ درصد از کل سود این صنعت را در فصل چهارم ۲۰۱۷ از آن خود کند. بنابراین مدل پرچم‌دار اپل به تنهایی توانسته پنج برابر بیش‌تر از مجموع سود ۶۰۰ برند دستگاه اندرویدی، سودزایی داشته باشد.

کانترپوینت گزارش می‌دهد که تصمیم اپل برای ادامه فروش مدل‌های قدیمی‌تر برای مدت زمان طولانی به این علت است که به طیف وسیعی از قیمت‌ها آسیب زده و همچنان به عنوان پرسودترین برند دنیا باقی بماند.

از بین ۱۰ گوشی هوشمند برتر دنیا، ۸ مدل از آن‌ها به برند اپل اختصاص دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به مدل‌های سه ساله اشاره کرد؛ این دستگاه‌ها بیش‌ترین سود را در مقایسه با سایر گوشی‌های هوشمند دیگر سازنده‌ها تولید می‌کنند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات