مایکروسافت شبیه ساز رایانش کوانتومی خود را برای استفاده‌ عموم عرضه کرد

مایکروسافت شبیه ساز رایانش کوانتومی خود را برای استفاده‌ عموم عرضه کرد

با افزایش حجم پردازش‌های انجام شده روی رایانه‌های کنونی بسیاری از کمپانی‌ها در حال توسعه‌ی سیستم‌های مبتنی بر فناوری‌های دیگری نظیر شبکه‌های عصبی و رایانش کوانتومی هستند. مایکروسافت نیز به عنوان یکی از پیشروترین کمپانی‌ها در این زمینه از قافله عقب نمانده و امروز شبیه‌ساز مربوط به رایانش کوانتومی خود را بصورت عمومی در اختیار همگان قرار داد.

مایکروسافت امروز سیستم LIQUi یا همان Language Integrated quantum Operations را بصورت عمومی در اختیار همه‌ی علاقمندان قرار داد. آنچه که مایکروسافت امروز ارائه کرده این امکان را به تمام کاربران لپ‌تاپ‌ها و رایانه‌های دسکتاپ می‌دهد تا از قابلیت‌های رایانش کوانتومی بصورت مجازی استفاده کنند. این سیستم در واقع یک شبیه ساز رایانش کوانتومی است.

محققان معتقدند با استفاده از رایانش کوانتونی می‌توان مسائل بسیار پیچیده‌ی موجود را که رایانه‌ها و ابررایانه‌های کنونی برای حل آن‌ها نیاز به چندین سال زمان دارند، در کوتاه‌ترین زمان ممکن به راحتی حل کنند.

مایکروسافت در این مورد پستی را در وبلاگ خود منتشر کرده است:

توسعه دهندگان در مایکروسافت امیدوارند با ارائه‌ی امکان استفاده از LINQUi متخصصان این کمپانی و همچنین سایر علاقمندان به این حوزه بتوانند.الگوریتم‌های توسعه یافته مبتنی بر رایانش کوانتومی را بهبود بخشیده و بهینه‌تر از پیش سازند.

در حال حاضر بسیاری از قابلیت‌های رایانش کوانتومی در حد نظریه‌های فیزیک کوانتوم باقی مانده، اما می‌توان خدمت اخیر مایکروسافت را به عنوان تلاشی برای واقعیت بخشیدن به این فناوری عنوان کرد.

در صورتی که شما نیز به بهره‌گیری از مزایای این سیستم علاقمند هستید، می‌توانید نرم‌افزار مورد نیاز برای بهره‌گیری از این سرویس را از اینجا دانلود کنید.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید