با تاسیس شرکت هلدینگ Alphabet، ساندار پیچای مدیر عامل جدید گوگل خواهد بود

سه‌شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۵
مطالعه 3 دقیقه
لری پیج و سرگی برین به عنوان موسسان گوگل تصمیم گرفته‌اند با تاسیس شرکت هلدینگ جدید به نام Alphabet به عنوان شرکت مادر تخصصی زیر مجموعه‌های خود فعالیت کنند و از این به بعد ساندار پیچای مدیر عامل جدید گوگل خواهد بود.
تبلیغات

 لری پیج در وبلاگ خود می‌گوید من و سرگی به طور جدی تصمیم داریم در زمینه‌های جدید فعالیت کنیم. در صنعت تکنولوژی که ایده‌های انقلابی باعث ارتقاء و رشد شما در آینده می‌شود، برای اینکه بتوانید همچنان پر قدرت ادامه دهید، باید با چالش‌های جدیدی روبرو شوید.

او همچنین اضافه می‌کند که:

در سال‌های اخیر گوگل همواره جاه‌طلبی خود را برای گسترش افق‌های جدید در تولید محصولات و سرویس‌هایی نشان داده که در کنار موتور جستجوی این شرکت ارائه می‌شوند. تجارت جستجو و تبلیغات، همچنان با 50 میلیارد دلار درآمد سالانه به برتری بلامنازع خود در دنیا ادامه می‌دهد. اما پیج همواره با ظهور اینترنت به دنبال این بوده که در آینده بتواند جریان‌هایی که در آن وجود دارد را اصلاح کند. گوگل از گوشی‌های هوشمند گرفته تا ابزارهای پوشیدنی و خودروهای بدون سرنشین، بارها و بارها توانایی خود را در زمینه‌های مختلف آزمایش کرده است.

علاوه برای گوگل، شرکت گوگل ایکس (Google X) به عنوان آزمایشگاه تحقیقاتی گوگل، کالیکو (Calico) شرکتی که برای بهبود شرایط زندگی انسان ها فعالیت می‌کند و Life Sciences که روی پروژه‌هایی چون تماس‌های هوشمند برای بیماران دیابتی کار می‌کند نیز از زیر مجموعه‌های الفابت خواهند بود. اما همچنان یوتیوب به عنوان سرویس ویدئویی قدرتمند گوگل و اندروید به عنوان سیستم‌عامل محبوب این کمپانی بخشی از گوگل باقی خواهند ماند.

پیج اعلام کرده او و سرگی برین همچنان تخصیص بودجه و تقسیم سرمایه، تعیین مدیر عامل و انجام کارهای اجرایی را بر عهده خواهند داشت.

این تغییر و تحول سبب شده تا ساندار پیچای که سال گذشته مسئولیت‌های بیشتری را در گوگل به دست آورده بود با ترفیع درجه مدیر عامل جدید گوگل شود. ماه اکتبر سال گذشته بود که پیج اعلام کرد بعد ازا ین کمتر به انجام کارهای روزانه خواهد پرداخت و قصد دارد بیشتر روی آینده‌ی گوگل تمرکز کند و در نتیجه فعالیت‌های تولیدی را به پیچای خواهد سپرد. پیچای مسئول محصولات مهمی چون موتور جستجو، نقشه‌ها و سیستم‌عامل اندروید گوگل خواهد بود. قرار است گوگل جدید کاملا روی چنین محصولات با اهمیتی متمرکز باشد.

پیج در وبلاگ خود نوشته:

او می‌گوید ساختار جدید کمک می‌کند تا ما به اهداف زیر دست پیدا کنیم:

  • به پایان رساندن فعالیت‌های جاه‌طلبانه‌ بیشتر
  • دست‌یابی به چشم‌انداز بلند مدت
  • سوق دادن کمپانی‌ها به سمت کارآفرینی و هنرنمایی بهتر
  • سرمایه‌گذاری در فرصت‌ها و منابع بزرگی که به دنبال آن‌ها هستیم
  • بهبود شفافیت و کنترل عملکرد خود
  • بهینه‌سازی گوگل به کمک تمرکز روی موضوعات برتر
  • و امیدواریم در پایان همه این اهداف بتوانیم تاجایی که امکان دارد زندگی افراد بیشتری رو بهبود بخشیم.

پیج می‌گوید من و برین به این دلیل نام Alphabet (الفبا) را انتخاب کردیم که مجموعه‌ای از حروف تشکیل دهنده زبان به عنوان یکی از مهمترین نوآوری‌های بشری را نشان می‌دهد.

هلدینگ آلفابت جایگزین هلدینگ گوگل خواهد شد و برای اینکه همچنان در انظار عمومی شناخته شده باشد تحت همان عناوین نام آشنای GOOG و GOOGL فعالیت خواهد کرد. سرمایه‌داران گوگل نسبت به اخبار اخیر واکنش مثبت نشان داده‌ و یک ساعت بعد از اعلام این خبر، 6 درصد سرمایه‌ی خود را افزایش داده‌اند. البته پیج با نوشتن عبارت alpha-bet به سرمایه‌گذاران و تضمین برگشت سرمایه‌ی آنها نیز اشاره کرده است.

او می‌گوید G برای Google (گوگل) است. برای Alphabet نیز همچنان عادت داریم از همان نام استفاده کنیم.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات