هکر‌های کره‌ی شمالی اطلاعات نظامی کره‌ی جنوبی را به سرقت بردند

هکر‌های کره‌ی شمالی اطلاعات نظامی کره‌ی جنوبی را به سرقت بردند

گزارش شده است که هکر‌های کره‌شمالی حجم زیادی از اطلاعات نظامی کره‌ی جنوبی، شامل نقشه‌هایی برای ترور رهبر کره‌ی شمالی کیم جونگ-اون را سرقت کرده‌اند.

ری چیول-حی قانون‌گذار کره‌ی جنوبی گفته است که این اطلاعات از وزارت جنگ کره سرقت شده است. اطلاعات فاش شده نقشه‌های جنگ احتمالی که با مشارکت ایلات متحده طرح شده، به همراه گزارش‌هایی برای فرماندهان ارشد متحدین بوده است. تا پیش از این وزارت دفاع کره‌ی جنوبی از اظهار نظر درباره‌ی این ادعا خودداری می‌کرد. بنا به گذارشات علاوه بر نقشه‌های عملیاتی نیرو‌های ویژه، اطلاعات مهمی از نیروگاه‌های هسته‌ای و تاسیسات نظامی نیز به سرقت رفته است

ری چیول-حی که از اعضای کمیته‌ی حکم‌رانی کره است و مدتی در کمیسیون دفاع مجلس کره‌ی جنوبی بوده است می‌گوید: بعضی از ۲۳۵ گیگابایت اطلاعات به سرقت رفته، از دیتاسنترهای داخلی وزارت دفاع به سرقت رفته‌اند و تا به حال ۸۰ درصد آن‌ها شناسایی شده‌اند. این هک در ماه سپتامبر سال گذشته به وقوع پیوسته است. در ماه می امسال کره‌ی جنوبی اعلام کرد حجم زیادی از اطلاعات طبقه‌بندی شده به سرقت رفته و این کشور قربانی حمله‌ی سایبری شده است، اما جزئیاتی ارایه نشده بود. 

کره‌ی شمالی این اتهامات را رد کرده و همسایه‌ی جنوبی را به دروغ‌پردازی متهم کرده است.

گزارشات شبکه‌ی خبری یون‌آپ کره‌ی جنوبی حاکی از آن است که سئول در سال‌های اخیر توسط هکر‌های همسایه‌ی کمونیست هدف حملات مکرر سایبری با نیت ضربه زدن به سایت‌های دولتی و تاسیسات نظامی قرار گرفته است. گمان می‌شود این کشور منزوی هکرهای قدرتمندی در خارج از مرزهای خود از جمله چین تربیت کرده است.

اخبار حاکی از آن است که پیونگ‌یانگ به طرح‌های مشترک سئول و واشنگتن درباره‌ی ابعاد مختلف جنگ احتمالی دو کره دسترسی پیدا کرده است. این کار باعث افزایش تنش‌ها بین کره‌ی شمالی و آمریکا خواهد شد. رهبران این دو ملت در طول آزمایش‌های هسته‌ای پیونگ‌یانگ لفاظی‌هایی داشته‌اند. آمریکا آزمایش‌های موشکی کره‌ی شمالی را محکوم می‌کند و پیونگ‌یانگ بر تداوم آن‌ها اصرار می‌ورزد

کره‌ی شمالی اخیرا ادعا کرده بود نسخه‌ی کوچک شده‌ای از بمب هیدروژنی را به وسیله‌ی یک موشک دوربرد با موفقیت آزمایش کرده است.

در مجمع عمومی سازمان ملل در ماه سپتامبر رییس جمهور ایالات متحده دونالد ترامپ تهدید به نابودی کره شمالی در صورت تهدید آمریکا یا متحدانش کرد و گفت رهبر آن کشور با دم شیر بازی می‌کند. کیم جونگ-اون با بیانی تند به این تهدیدات پاسخ داد و گفت سوگند می‌خورم رییس جمهور روانی آمریکا احمقانه با آتش بازی می‌کند.

ترامپ در تعطیلات آخر هفته با توییتی موهوم اعلام کرد: بعد از به بن‌بست رسیدن سال‌ها مذاکرات با کره‌ی شمالی، تنها یک راه‌حل وجود دارد.

منبع Bbc
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده