کالبدشکافی HTC One جدید نشان می‌دهد که تعمیر آن همچون نسخه قبلی بسیار دشوار است

کالبدشکافی HTC One جدید نشان می‌دهد که تعمیر آن همچون نسخه قبلی بسیار دشوار است

HTC One M8، پرچمدار جدید کمپانی تایوانی، توانسته نظر بسیاری از خوره‌های تکنولوژی را به خود جلب کند. وب‌سایت iFixit به کالبدشکافی محصول جدید اچ‌تی‌سی پرداخته و در تعمیرپذیری به آن امتیاز بسیار ضعیف 2 از 10 داده است.

در حالی که بیشتر خوره‌های تکنولوژی بی‌صبرانه منتظرند تا با پرچمدار جدید اچ‌تی‌سی کار کنند، دوستان ما در وب‌سایت مشهور iFixit چندان از اچ‌تی‌سی وان M8 راضی نیستند! کار این وب‌سایت آموزش تعمیر گجت‌ها، کالبدشکافی آنها و امتیازدهی به تعمیرپذیری‌شان است. وقتی تلفن One M8 اچ‌تی‌سی زیر تیغ جراحی آنها قرار گرفت، چندان خشنود نشدند. آنها از این که توانسته بودند پیچ‌های نگهدارنده بدنه اصلی را پیدا کنند خوشحال شده بودند و این نشانه بسیار بدی برای قابلیت تعمیرپذیری یک دستگاه است!

خارج کردن مادربورد دستگاه کاری بس دشوار می‌نماید، چرا که نیاز است مقدار زیادی چسب و محافظ مسی از آن خارج شود. سایر اجزا، از جمله باتری طوری چسبیده شده‌اند که گویا قرار نیست هیچ‌گاه هیچ‌کسی آنها را خارج کند! مسئولین سایت iFixit وقتی به بخش نمایشگر دستگاه رسیده‌اند، به اشتباه و البته به دلیل نحوه چیدمان قطعات، کابل دیجیتایزر آن را قطع کرده‌اند که منجر به خرابی آن شده است.

در انتها این وب‌سایت معتبر به اچ‌تی‌سی وان جدید امتیاز بسیار ضعیف 2 از 10 را در تعمیرپذیری داده است. دلیل این امر کالبدشکافی دشوار دستگاه و احتمال بالا در آسیب زدن به بخش‌های مختلف در هنگام تعمیر آن است.

پیشتر مدیر طراحی اچ‌تی‌سی در مورد نسخه اول اچ‌تی‌سی وان گفته بود که یک ابزار اختصاصی سری برای تعمیر اچ‌تی‌سی وان وجود دارد که فقط خود این کمپانی به آن دسترسی دارد. وی اعلام کرده بود که با استفاده از این ابزار می‌توان به راحتی و بسیار سریع و بدون ریسک دستگاه را تعمیر کرد. iFixit این ابزار را نداشته و شاید اچ‌تی‌سی بتواند با همان ابزار دستگاه شما را به راحتی تعمیر کند ولی عقل حکم می‌کند که در صورت خرید این تلفن هوشمند تا حد امکان سعی کنید به آن آسیبی وارد نشود تا دچار دردسر نگردید و از همه مهم‌تر دستگاه را با گارانتی معتبر تهیه کنیم.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده