️بیانیه انجمن فین‌تک درباره تعلیق مجوز ازکی

یک‌شنبه ۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۰
مطالعه 1 دقیقه
فین‌تک
انجمن فین‌تک تعلیق مجوز ازکی‌وام را ضربه‌ای سخت بر پیکره‌ای دانست که بی‌وقفه تلاش می‌کند تا نوآوری و رونق را به اقتصاد دیجیتال کشور تزریق کند‌.
تبلیغات

به‌دنبال تعلیق مجوز و توقف فعالیت شرکت استارتاپی «ازکی» به‌دستور بیمه مرکزی، انجمن فین‌تک ایران بیانیه‌ی منتشر و مخالفت خود را با این اقدام اعلام کرده است.

در ابتدای متن این بیانیه آمده است:

در روزهای اخیر، اخباری از اکوسیستم استارت‌آپی کشور منتشر می‌شود که بار‌دیگر بازیگران نوآور اقتصاد دیجیتال را هدف قرار داده است. این در حالی است که براساس آخرین آمارها، اقتصاد دیجیتال سهم بیش از ١۵ درصد از تولید ناخالص جهان را ازآنِ خود کرده است. ️آنچه امروز با عنوان «تعلیق مجوز ازکی» در رسانه‌ها دست‌به‌دست می‌شود، ضربه‌ای سخت بر پیکره‌ای است که بی‌وقفه تلاش می‌کنند تا نوآوری و رونق را به اقتصاد دیجیتال کشور تزریق کنند‌.
انجمن فین‌تک

انجمن فین‌تک در متن بیانیه‌ی خود چنین تصمیماتی را «مانعی بزرگ و بحران‌زا بر سر راه توسعه‌ی بخش خصوصی» خوانده و در‌ادامه‌ی این متن نوشته است: «️اکنون نیاز است عقلانیت و دوراندیشی با حساسیت بیشتری در تصمیمات نهادهای مسئول مدنظر قرار داده شود.»

این انجمن در بیانیه‌ی خود به پیامدهای منفی این دست تصمیمات نیز اشاره کرده است:

این اقدامات نتیجه‌ای جز ناامید‌کردن پیکره‌ی دانش‌بنیان شرکت‌ها ندارد. موجی از مهاجرت که همواره پس از تصمیمات سلبی این‌چنینی برای کسب‌وکارها پدیدار می‌شود، این‌بار نیز در حال ظهور است تا بخشی از دانش و تجربه‌ای که می‌تواند زمینه‌ساز توسعه‌ی نوآوری باشد، به‌سوی مهاجرت نخبگان سوق دهد.

در‌ادامه‌ی این متن، انجمن فین‌تک ایران مخالفت خود را با «مانع‌تراشی بر سر راه توسعه‌ی اقتصاد دیجیتال و کارشکنی در مسیر ناهموار فعالیت استارت‌آپ‌ها» اعلام کرده و در پایان نوشته است:

تعلیق مجوز فعالیت شرکت ازکی و اعلام آن از‌طریق رسانه رویه‌ای غیرمعمول است که نتیجه‌ای جز از‌دست‌رفتن اعتماد اجتماعی و آسیب جدی به بدنه‌ی دانش‌بنیان و نوآور اقتصاد و ناامید‌کردن نیروی کار متخصص ندارد.
تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات