مجوز فعالیت «ازکی» تعلیق شد [به‌روزرسانی: رفع تعلیق شد]

سه‌شنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۱
مطالعه 1 دقیقه
ازکی
با تصمیم بیمه مرکزی مجوز فعالیت شرکت فروش بیمه‌ «ازکی» تا اطلاع ثانوی تعلیق و فعالیت این شرکت تا زمان بررسی نهایی این موضوع متوقف شد.
تبلیغات

به دنبال انتشار تصاویری از کارمندان شرکت ازکی، که در حوزه بیمه فعالیت می‌کند، خبرگزاری تسنیم از انتشار تصویر کارمندان بدون رعایت حجاب را هنجارشکنی خوانده و از احتمال تعلیق مجوز این شرکت خبر داد.

حالا همین خبرگزاری اعلام کرده است با ورود بیمه مرکزی به‌عنوان نهاد ناظر به این موضوع، مجوز فعالیت این شرکت تعلیق شده است. تسنیم در این خصوص نوشت:

«طی روزهای گذشته تصاویری از کشف حجاب کارمندان شرکت ازکی (خرید بیمه‌نامه) منتشر شد و در پی این هنجارشکنی، نهاد ناظر ورود کرده و پس از بررسی همه جوانب این ماجرا تصمیم گرفت که فعالیت این شرکت تا بررسی نهایی موضوع متوقف شود.»

فعالیت شرکت ازکی در حالی تا اطلاع ثانوی متوقف شده است که این شرکت شب گذشته و به دنبال انتشار خبر احتمال تعلیق مجوز خود در صفحه اینستاگرامی‌اش اعلام کرده بود که تصاویر منتشرشده موضع رسمی شرکت ازکی نیست و این شرکت به‌عنوان یک کسب‌وکار ایرانی قوانین رسمی کشور را رعایت می‌کند.

با تعلیق مجوز و توقف فعالیت این شرکت استارتاپی فعال در حوزه بیمه، شمار مجموعه‌های استارتاپی به دو مورد رسید. هفته گذشته بود که ساختمان مرکزی دیجی‌کالا هم به دلیل مسئله حجاب پلمب شد و این محدودیت اعمال‌شده هنوز هم رفع نشده است.

به‌روزرسانی سه‌شنبه ۱۰ مردادماه: شرکت ازکی رفع تعلیق شد. همچنین وب‌سایت ازکی که از دیشب غیرفعال شده بود، از ساعتی پیش فعال شده و صدور بیمه‌نامه در آن مانند گذشته انجام می‌شود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات