دوربین پشتی آیپد پرو بازطراحی می‌شود

یک‌شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۵
مطالعه 1 دقیقه
رابط کاربری Apple iPad Pro 2022 / تبلت آیپد پرو اپل نسخه 2022
اپل احتمالاً مدل آینده‌ی آیپد پرو را با دوربین Face ID جدید و بازطراحی دوربین‌های پشتی روانه‌ی بازار می‌کند.
تبلیغات

کد منبع سیستم‌عامل iOS 17.4 نشان می‌دهد که اپل می‌خواهد دوربین Face ID آیپد را در جهت افقی طراحی کند. در حال حاضر دوربین اکثر آیپدها در لبه‌ی بالایی قرار دارد (اگر تبلت را به‌صورت عمودی در دست بگیرید) اما احتمالاً این دوربین در آیپد پرو جدید به لبه‌ی سمت راست منتقل می‌شود.

جایگاه دوربین Face ID در حالت افقی، هنگام اتصال لوازم جانبی مانند Magic Keyboard، کار با تبلت اپل مدل آیپد پرو را برای ویدئوکنفرانس یا تماس‌های ویدئویی مشکل می‌کند.

به گفته‌ی وب‌سایت 9to5Mac، کدهای موجود در بتای جدید iOS بیانگر این هستند که اپل قرار است موقعیت قرارگیری دوربین TrueDepth را تغییر دهد تا کار با Face ID در جهت افقی آسان‌تر شود.

در حال حاضر، تنها مدل آیپد با دوربین جلویی در بالای دستگاه، آیپد نسل دهم است که ابتدایی‌ترین مدل آیپد در بین مدل‌های فعلی بازار به شمار می‌رود. در این مدل تبلت اپل، خبری از دوربین TrueDepth نیست و به‌جای Face ID از Touch ID استفاده می‌کند.

مارک گرمن، تحلیلگر بلومبرگ، می‌گوید که اپل علاوه بر این تغییر، در حال کار روی لوازم جانبی بازطراحی‌شده برای آیپدهای نسل بعدی است که احتمالاً مجهز به نمایشگرهای OLED باشند و از مگ سیف پشتیبانی کنند.

بر اساس پیش‌بینی یکی از تحلیلگران مشهور فناوری، اپل از سه‌ماهه‌ی اول یا دوم سال ۲۰۲۴ (زمستان ۱۴۰۲ یا بهار ۱۴۰۳)، تولید آیپد پرو جدید را آغاز می‌کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات