اپل در سال ۲۰۲۳ از انتشار ۱٫۷ میلیون اپلیکیشن جلوگیری کرد

شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۳:۳۰
مطالعه 1 دقیقه
لوگو اپ استور اپل / App Store از نمای نزدیک
اپل با هدف افزایش امنیت اکوسیستم اپ استور، جلوی توسعه‌دهندگانی را گرفت که برخلاف قوانین عمل کردند.
تبلیغات

اپل در دومین گزارش شفافیت اپ‌ استور جزئیاتی را درباره‌ی اپلیکیشن‌هایی منتشر کرد که از انتشار آن‌ها در سال ۲۰۲۳ جلوگیری شد. به‌علاوه اطلاعاتی درباره‌ی تعداد مشتریان، تعداد اپلیکیشن‌های حذف‌شده از اپ‌ استور و آمار حساب‌های غیرفعال‌شده دردسترس قرار گرفت.

در سال ۲۰۲۳، مجموعاً ۱٬۸۷۰٬۱۱۹ اپلیکیشن دردسترس بودند و اپل ۶٬۸۹۲٬۵۰۰ درخواست انتشار را بررسی کرد. دراین‌میان، از انتشار ۱٬۷۶۳٬۸۱۲ اپلیکیشن جلوگیری شد و مهم‌ترین دلایل تأییدنشدن این اپلیکیشن‌ها نحوه‌ی عملکرد و طراحی آن‌ها و مطابقت‌‌نداشتن آن‌ها با قوانین بود.

۲۷۷٬۹۲۳ اپلیکیشن بعد از اینکه درخواست انتشارشان رد شد، اصلاحاتی را انجام دادند و درنهایت، توانستند تأییدیه‌ی لازم را دریافت کنند و منتشر شوند. ۱۱۶٬۱۱۷ اپلیکیشن از اپ‌استور حذف شدند و بیشتر آن‌ها در دسته‌ی ابزار و بازی و کسب‌و‌کار قرار داشتند.

۷۶٬۸۸۷ اپلیکیشن به‌دلیل نقض دستورالعمل ۴٫۰ درزمینه‌ی طراحی و ۳۵٬۲۴۵ اپلیکیشن به‌دلیل نقض قوانین اپ‌ استور و برای جلوگیری از کلاه‌برداری حذف شدند. اپل ۱٬۲۸۵ اپلیکیشن را به‌ درخواست دولت چین و ۱۰۳ اپلیکیشن را به درخواست دولت کره‌‌‌جنوبی حذف کرد.

حدود ۳۹۸٬۴۹۹٬۰۱۲ حساب به‌صورت هفتگی در اپ‌ استور اپلیکیشن‌های مختلف را جست‌وجو می‌کنند و هر هفته‌ حدود ۱۶۶٬۳۶۰ اپلیکیشن جزو ۱۰ نتیجه‌ی برتر در حداقل ۱٬۰۰۰ جست‌وجو قرار دارند. اپل اعلام کرد که ۳۷۳٬۷۳۹٬۷۷۱ حساب مشتریان خود را مسدود کرد و مانع ۱٬۸۳۸٬۱۲۷٬۴۵۱ دلار تراکنش جعلی شد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات