هوش مصنوعی به نوار آدرس گوگل کروم تزریق شد

سه‌شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۰۰
مطالعه 1 دقیقه
لوگوی گوگل کروم در میان تعداد زیادی آیکون لینک
گوگل با اضافه‌ کردن هوش مصنوعی به نوار آدرس کروم، به‌دنبال ایجاد تجربه‌ی کاربری بهتر است.
تبلیغات

نوار آدرس مرورگر کروم که به OmniBox شهرت دارد، به‌روز‌رسانی مهمی دریافت کرده است. این به‌روز‌رسانی به نوار آدرس گوگل کروم کمک می‌کند تا پیشنهادهایی دقیق‌تر و مرتبط‌تر از قبل ارائه دهد.

نوار آدرس گوگل کروم قبلاً برای ارائه‌ی آدرس‌های پیشنهادی به فرمول‌های دست‌ساز و تنظیم‌شده متکی بود؛ اما این فرمول‌ها به اندازه‌ی کافی انعطاف‌پذیر نبودند تا بتوانند بهبود یابند یا با موقعیت‌های مختلف کاربران سازگار شوند.

گوگل مدل‌های یادگیری ماشین را وارد نوار آدرس مرورگر کروم کرده است تا پیشنهادهای بهتری ارائه شوند. مدل‌های یادگیری ماشین می‌توانند قبل از پیشنهاد صفحه‌ی وب جدید، زمان آخرین بازدید کاربر را در نظر بگیرند.

اگر کاربر بعد از چند ثانیه از یک صفحه خارج شود یا در آن صفحه تعامل خاصی نداشته باشد، مدل هوش مصنوعی به آن URL امتیاز کمتری می‌دهد و در نتایج جست‌و‌جوهای بعدی، آن را در اولویت‌های پایین‌تر قرار خواهد داد.

گوگل قصد دارد به آموزش نسخه‌های تخصصی از مدل هوش مصنوعی برای محیط‌ها و سناریوهای خاص مانند کاربران موبایل، کاربران سازمانی و کاربران دانشگاهی بپردازد. این شرکت معتقد است مدل‌های جدید هوش مصنوعی می‌توانند در طول زمان سیگنال‌های تازه‌تری را جمع‌آوری کنند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات