طراحی گوگل کروم اصلاح شد؛ حذف گزینه مربوط‌ به پنل کناری

شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۹:۲۵
مطالعه 2 دقیقه
گوگل کروم روی لپ تاپ روی میز درحال نمایش پنل کناری
گوگل با آپدیت کروم و حذف نوار کناری، روش دسترسی به ابزارهای مختلف ازجمله بوکمارک‌ها را اصلاح کرد.
تبلیغات

گوگل در حال اعمال تغییراتی روی نوار کناری مرورگر کروم است که نحوه‌ی دسترسی به بخش‌ بوکمارک و فهرست مطالعه و تاریخچه را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد. با این تغییرات، دکمه‌ی دسترسی به پنل کناری که قبلاً در گوشه‌ی بالا سمت راست و کنار آیکون پروفایل قرار داشت، حذف می‌شود.

گوگل درباره‌ی تغییرات نوار کناری کروم گفت: «ازطریق منو اصلی کروم می‌توانید به اکثر قابلیت‌های پنل کناری دسترسی داشته باشید.» دکمه‌ی پنل کناری قبلاً به‌طور پیش‌فرض بخش بوکمارک‌ها را باز می‌کرد و منو کشویی زیر آن امکان دسترسی به سایر بخش‌ها را ارائه می‌داد.

پین کردن صفحات در نسخه جدید کروم
پین کردن صفحات در نسخه جدید کروم

با حذف دکمه‌ی پنل کناری از گوگل کروم، امکان دسترسی به بخش‌های مختلف آن ازجمله بوکمارک‌ها، فهرست مطالعه، تاریخچه، حالت مطالعه و جستجو همچنان وجود دارد.

کاربران حالا می‌توانند برای دسترسی سریع‌تر، پنل‌های مدنظر را به بخش جدیدی که در سمت‌ راست نوار آدرس تعبیه شده، سنجاق (Pin) کنند. این بخش به‌نوعی شبیه نحوه‌ی نمایش افزونه‌ها در کروم است.

نسخه قدیمی پنل کناری کروم
نسخه‌ی قدیمی پنل کناری کروم
نسخه جدید پنل کناری کروم
نسخه‌ی جدید پنل کناری کروم

به‌نوشته‌ی 9to5Google، برای دسترسی به بوکمارک‌ها و فهرست مطالعه، باید ازطریق منو سه‌نقطه (تنظیمات) وارد بخش Bookmarks and Lists شوید. گزینه‌ی Grouped History نیز در همین منو قرار دارد و حالت مطالعه با راست‌کلیک روی هر صفحه‌ای دردسترس است.

رابط کاربری پنل کناری کروم در سال ۲۰۲۲ به این مرورگر اضافه شد و به‌مرورزمان شاهد افزوده‌شدن قابلیت‌های دیگری مثل گوگل لنز به آن بودیم. درحال‌حاضر، حذف دکمه‌ی پنل کناری در نسخه‌ی پایدار کروم ۱۲۳ روی سیستم‌های عامل macOS، ویندوز و ChromeOS مشاهده می‌شود. این تغییر ازطریق فلگ chrome://flags/#side-panel-pinning نیز دردسترس قرار دارد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات