بهترین دیکشنری های انگلیسی - فارسی آنلاین و آفلاین برای گوشی

جمعه ۲۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۰
مطالعه 16 دقیقه
دیکشنری موبایل
بسیاری از ما در فعالیت‌های روزانه‌ی خود به دیکشنری نیاز پیدا می‌کنیم. در این مقاله، بهترین برنامه‌های دیکشنری اندروید و iOS را به شما معرفی خواهیم کرد.
تبلیغات

چه دانش‌آموز باشید چه فردی حرفه‌ای در کسب‌وکار، مهارت‌های ارتباطی مناسب در این‌ روزها برای همه ضرورت دارد و برنامه‌ی فرهنگ‌ لغت که با نام دیکشنری نیز شناخته می‌شود، در یادگیری کلمات و عبارات جدید در زبان‌های مختلف به شما کمک خواهد کرد.

این مقاله در مرداد ۱۴۰۲ با داده‌های جدید به‌روزرسانی شد.

درواقع با استفاده از دیکشنری‌ها می‌توانید کلمات و عبارت‌ها را در زبان‌های مختلف سرتاسر جهان بهتر درک کنید و در‌نهایت دایره‌ی لغات شما تقویت خواهد شد. در این مطلب، شما را با برخی از بهترین برنامه‌های دیکشنری برای آیفون و اندروید آشنا می‌کنیم.

بهترین دیکشنری‌های اندروید و آیفون

در ادامه بهترین دیکشنری‌ اندروید و بهترین دیکشنری آیفون را به شما معرفی می‌کنیم. این فهرست همچنین شامل بهترین دیکشنری آفلاین موبایلی است که می‌توان بدون اینترنت نیز از آن استفاده کرد.

۱. Merriam-Webster Dictionary

دیکشنری Merriam
دیکشنری Merriam
دیکشنری Merriam

قیمت: رایگان

Merriam برنامه فرهنگ‌ لغت کامل و انتخابی عالی برای ارجاع به‌‌‌ معنی واژگان است. این ابزار با تعاریف سریع، تلفظ‌های صوتی، جمله‌های مثال، مترادف‌ها و متضادها به یادگیری بهتر کلمات کمک می‌کند.

امکان آزمایش دایره‌ی لغات با Merriam وجود دارد و می‌توانید کلمات جدید را با استفاده از آزمون‌های روزانه‌ی واژگان یاد بگیرید. این برنامه ابزارک‌های مفیدی ارائه می‌دهد که در یادگیری روزانه‌ی کلمات جدید به شما کمک خواهد کرد. اپلیکیشن‌ Merriam یکی از بهترین دیکشنری‌ها برای اندروید و آیفون است.

۲. Dictionary

دیکشنری FreeDictionary.com
دیکشنری FreeDictionary.com
دیکشنری FreeDictionary.com

قیمت: رایگان

Dictionary برنامه‌ای عالی برای کاربران چندزبانه است. این ابزار می‌تواند انگلیسی را به‌ بیش از ۴۰ زبان ازجمله فرانسوی و اسپانیایی ترجمه کند. اپلیکیشن Dictionary فقط برای جست‌وجوی کلمات نیست؛ بلکه روشی برای یادگیری آن‌هاست و تلفظ صحیح کلمات را با صوت ارائه می‌دهد. از دیگر ویژگی‌های این برنامه می‌توان به داشتن جمله‌های نمونه برای درک بهتر معنی کلمه‌ها در متن اشاره کرد.

برنامه‌ی Dictionary امکان دسترسی رایگان به فرهنگ‌های لغت‌ و دایرةالمعارف‌های تخصصی مختلفی مثل لغت‌نامه‌های پزشکی، حقوقی، مخفف‌ها، اختصارات، اصطلاحات و لغت‌نامه‌های عامیانه را فراهم می‌کند و یکی از بهترین دیکشنری‌های اندروید و آیفون محسوب می‌شود.

۳. Oxford Dictionary of English

دیکشنری آکسفورد
دیکشنری آکسفورد
دیکشنری آکسفورد

قیمت: رایگان

فرهنگ لغت آکسفورد اغلب به‌عنوان یکی از عالی‌ترین مراجع برای مطالعه‌ی زبان انگلیسی در نظر گرفته می‌شود. این برنامه دربرخی فهرست‌ها به‌عنوان بهترین دیکشنری برای اندروید و آیفون انتخاب شده و از رابط‌ کاربری بسیار زیبا و کاربرپسندی بهره می‌برد. از دیگر ویژگی‌های این ابزار می‌توان به قابلیت جست‌وجو و یادگیری پیشرفته‌ی کلمات اشاره کرد.

Oxford Dictionary of English می‌تواند تجربه‌ی یادگیری شما را با قابلیت‌های هوشمندی مثل فهرست‌ دلخواه، اشتراک‌گذاری کلمات، فهرست‌های اخیر و صفحه‌ی اصلی بصری تغییر دهد. علاوه‌براین، گزینه‌ی جست‌وجو‌های فشرده‌ای مثل جست‌وجو با دوربین و جست‌وجوی کلمه‌ی کلیدی و حتی جست‌وجو براساس عبارت‌ در آن تعبیه شده است.

۴. Oxford Advanced Learner's Dict

دیکشنری Oxford Advanced
دیکشنری Oxford Advanced
دیکشنری Oxford Advanced

Oxford Advanced Learner's Dict پرفروش‌ترین دیکشنری پیشرفته‌ی جهان برای زبان‌آموزان انگلیسی است. این برنامه واژگان انگلیسی را به شیوه‌ای جذاب به شما نمایش می‌دهد تا برای ارتباط با دیگران بتوانید از آن‌ها استفاده کنید.

نکته‌ی مهم اینکه برای دسترسی به نسخه‌ی کامل Oxford Advanced Learner's Dict باید پس‌از پایان دوره‌ی رایگان، مبلغی را به‌صورت ماهانه یا سالانه پرداخت کنید. ازجمله ویژگی‌های این برنامه می‌توان به تلفظ صحیح و معانی دقیق کلمات، بیش‌از ۸۶ هزار کلمه، ۹۵ هزار عبارت، ۱۱۲ هزار معنی و ۲۳۷ هزار مثال، پشتیبانی از حالت آفلاین، یادداشت برای بهبود شنیداری انگلیسی، مترادف‌ها، ترکیب‌ها و عبارات روزمره، افعال و اصطلاحات و ده‌ها قابلیت جذاب دیگر اشاره کرد.

۵. Dictionary Offline – Dict Box

دیکشنری Dict Box
دیکشنری Dict Box
دیکشنری Dict Box

قیمت: رایگان

Dict Box قابلیت ارجاع و جست‌وجوی کلمات و ترجمه‌ را برای بیش‌ از ۵۰ زبان به‌صورت کاملاً آفلاین ارائه می‌دهد و بدین‌ترتیب برای استفاده از آن الزامی به اتصال اینترنت نخواهید داشت. برنامه یادشده از تلفظ آفلاین متن نیز پشتیبانی می‌کند.

دیکشنری Dict Box همه‌ی فرهنگ‌های لغت‌ را در یک پلتفرم با رابط کاربری ساده ترکیب می‌کند و قابلیت پیشنهاد کلمه‌ی هوشمند آن به شما کمک خواهد کرد تا واژه‌ی مدنظرتان را به‌سرعت پیدا کنید. اگر هنگام استفاده از این برنامه به اینترنت متصل شوید، متن را مستقیماً روی مرورگر وب و سایر برنامه‌ها می‌توانید ترجمه کنید که این ویژگی باعث می‌شود اپلیکیشن مذکور به یکی از بهترین دیکشنری‌های اندروید و آیفون تبدیل شود.

۶- U-Dictionary

دیکشنری UDictionary
دیکشنری UDictionary
دیکشنری UDictionary

قیمت: رایگان

برنامه‌ی U-Dictionary یکی از دیکشنری‌های بسیار عالی برای مسافران و علاقه‌مندان به زبان است. این ابزار به‌لطف استفاده از هوش مصنوعی، امکان ترجمه‌ی متن و عکس و مکالمات را به ۱۰۸ زبان دنیا ارائه می‌دهد.

علاوه‌براین، U-Dictionary از سیستم تشخیص اشیاء استفاده می‌کند که امکان بررسی دستور‌ زبان و تلفظ‌های صوتی لهجه‌محور را نیز ارائه می‌دهد. این برنامه برای ارائه تعاریف دقیق از دیکشنری‌های توسعه‌یافته مثل Dicise Dictionary و Collins Advanced Dictionary به‌عنوان مرجع استفاده می‌کند.

۷. Word Lookup

دیکشنری Word Lookup Lite
دیکشنری Word Lookup Lite
دیکشنری Word Lookup Lite

قیمت: رایگان

این برنامه دیکشنری‌ای با سبک بازی‌های کلمه‌ای مثل Scrabble، جدول کلمات متقاطع، Hanging With Friends و WordFeud است. World Lookup به شما کمک می‌کند که حتی پیچیده‌ترین چالش‌ها را حل کنید.

Word Lookup به‌لطف چندین فهرست هوشمند مثل کلمات دو یا سه‌حرفی و کلمات با امتیاز بالا، توان بازی‌کردن شما را گام‌به‌گام بهبود می‌دهد. درکنار ارتقای مهارت‌های بازی، می‌توانید لغات جدید و معنی آن‌ها را یاد بگیرید تا دایره‌ی کلماتتان افزایش یابد.

۸. Urban Dictionary

دیکشنری Urban Dictionary
دیکشنری Urban Dictionary
دیکشنری Urban Dictionary

قیمت: رایگان

اگر به‌دنبال معنای عامیانه‌ی لغات و عبارت در زبان‌های مختلف هستید، Urban Dictionary و اصطلاحات همیشه در حال تکامل آن می‌تواند راهنمای کاملی برایتان باشد.

Urban Dictionary شرحی عمیق از معنی کلمات عامیانه و غیرعامیانه ارائه می‌دهد و امکان رأی‌دادن به این معنی‌ها نیز وجود دارد. این دیکشنری قدرتمند و جذاب روزانه کلماتی را به‌ شما پیشنهاد می‌کند تا بتوانید دایره‌ی لغات خود را گسترش دهید و ازجمله بهترین اپلیکیشن‌های دیکشنری برای گوشی‌های اندرویدی و آیفون است.

۹. Advanced Dictionary & Thesaurus

دیکشنری Advanced Dictionary&Thesaurus
دیکشنری Advanced Dictionary&Thesaurus
دیکشنری Advanced Dictionary&Thesaurus

قیمت: رایگان

دیکشنری Advanced Dictionary & Thesaurus که برای دو سیستم‌عامل اندروید و iOS دردسترس قرار دارد، کتابخانه‌ای بسیار جامع متشکل از ۱٫۴ میلیون کلمه است. البته ویژگی خاص این اپلیکیشن رابط کاربری هوشمند آن است.

شما می‌توانید با Advanced Dictionary & Thesaurus به تعاریف اولیه و یادداشت‌های زبانی ویژه و کلمات مترادف دسترسی داشته باشید. هر کلمه در این دیکشنری به‌همراه مترادف‌ها، متضادها، ابرنام‌ها و... به‌نمایش درمی‌آید. با نصب این برنامه، می‌توانید سطح نوشتاری و گفتاری زبان خود را تقویت کنید.

۱۰. WordReference Dictionary

دیکشنری WordReference
دیکشنری WordReference
دیکشنری WordReference

قیمت: رایگان

WordReference دیکشنری بسیار قدرتمندی است که امکان ترجمه‌ی لغات و عبارت‌ها را دراختیارتان قرار می‌دهد. با این برنامه می‌توانید به‌سرعت به فرهنگ‌های ‌لغت‌ و بحث‌های انجمن‌های مرتبط با آن دسترسی داشته باشید. از این اپلیکیشن برای یادگیری انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی و... می‌توان بهره برد. ناگفته نماند ابزارهای تعبیه‌شده در این اپلیکیشن به درک و یادگیری بسیاری از زبان‌های خارجی کمک می‌کند.

برنامه‌ی WordReference مواردی مثل تلفظ‌های صوتی، عطف‌های کلمات، ترجمه‌های اصلی و جمله‌های نمونه را ارائه می‌دهد. علاوه‌براین بیش‌از سه میلیون پرسش‌وپاسخ و بخش انجمن‌های این اپلیکیشن، منبعی غنی برای یادگیری و ترجمه‌ی زبان‌های خارجی مثل انگلیسی است.

دیکشنری های فارسی

در ادامه بهترین دیکشنری انگلیسی به فارسی آفلاین برای اندروید و آیفون را به‌شما معرفی می‌کنیم.

Fastdic

دیکشنری فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی Fastdic
دیکشنری فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی Fastdic
دیکشنری فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی Fastdic
دیکشنری فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی Fastdic

Fastdic ازنظر بسیاری از کاربران فارسی زبان، بهترین دیکشنری انگلیسی به فارسی آفلاین برای اندروید و آیفون است. درحال‌حاضر، این برنامه حدود دو‌میلیون نفر کاربر فعال دارد که از محبوبیت و عملکرد قدرتمند آن حکایت می‌کند. ازجمله قابلیت‌های مهم این اپلیکیشن می‌توان به پشتیبانی از ۲۰۰ هزار کلمه، بیش‌ از ۷۰ هزار جمله‌ی مثال، نمایش کلمات مترادف و متضاد، تلفظ صوتی آنلاین و آفلاین انگلیسی به لهجه‌ی آمریکایی و بریتانیایی و... اشاره کرد.

افزون‌براین، برنامه‌ی Fastdic تاریخچه‌ای از کلمات جست‌وجو‌شده را به شما نشان می‌دهد و می‌توانید کلمات مدنظرتان را به فهرست علاقه‌مندی‌های خود اضافه کنید. سایر امکانات این برنامه شامل اشتراک‌گذاری کلمات و معانی آن‌ها، معرفی کلمه‌ی روز و... می‌شود.

Persian Dictionary - Dict Box

دیکشنری Persian Dictionary - Dict Box
دیکشنری Persian Dictionary - Dict Box
دیکشنری Persian Dictionary - Dict Box
دیکشنری Persian Dictionary - Dict Box

Dict Box یکی از بهترین فرهنگ‌های لغت‌ ایرانی و مترجم آفلاین برای یادگیری زبان انگلیسی است. این برنامه از ترجمه‌ی انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی پشتیبانی می‌کند و به اتصال اینترنت نیازی ندارد. ازجمله قابلیت‌های Dict Box می‌توان به سرعت زیاد، رابط‌ کاربری ساده، پیشنهاد هوشمند کلمات، ترکیب همه‌ی دیکشنری‌ها به‌صورت یک‌جا، ترجمه‌ی مستقیم متن از روی مرورگر، تلفظ متن، فرهنگ لغت مصور، یادآور کلمات، لغت‌نامه‌های متعدد با قابلیت دانلود و... اشاره کرد.

Persian Dictionary Offline

دیکشنری فارسی Persian Dictionary Offline
دیکشنری فارسی Persian Dictionary Offline
دیکشنری فارسی Persian Dictionary Offline
دیکشنری فارسی Persian Dictionary Offline

Persian Dictionary Offline یکی دیگر از بهترین دیکشنری‌های آفلاین اندروید و آیفون است که برای ترجمه‌ی لغات انگلیسی به فارسی و بالعکس کاربرد دارد. این برنامه از رابط کاربری بسیار ساده و سرراستی بهره می‌برد و در صفحه‌ی اصلی آن می‌توانید همه‌ی کلمات را مشاهده کنید. برای یافتن ترجمه‌ی کلمه‌ی مورد نظرتان نیز می‌توانید از بخش جستجوی بالای صفحه بهره ببرید.

برای استفاده از Persian Dictionary Offline نیازی به حساب کاربری ندارید. این برنامه از قابلیت تبدیل گفتار به متن نیز پشتیبانی می‌کند و امکان تبدیل پیام‌های فارسی به هر زبان دیگری را نیز ارائه می‌دهد و از همه‌ مهم‌تر کاملاً رایگان و آفلاین است.

اگر شما هم دیکشنری‌های دیگری غیر از نمونه‌های معرفی‌شده در این مقاله را می‌شناسید لطفاً در بخش نظرات نام آن را به‌همراه تجربه‌ی کاربری خود با زومیت و سایر کاربران به‌اشتراک بگذارید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات