مرورگر فایرفاکس به فروشگاه ویندوز استور اضافه شد

پنج‌شنبه ۲۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۵
مطالعه 2 دقیقه
مرورگر موزیلا فایرفاکس یکی از اولین مرورگرهای مهم و پرطرفداری است که اکنون در فروشگاه مایکروسافت در دسترس قرار گرفته است.

موزیلا، مرورگر فایرفاکس را به فروشگاه ویندوز استور مایکروسافت اضافه کرد. فایرفاکس یکی از اولین مرورگرهای شخص‌ثالث موجود در فروشگاه مایکروسافت است که به‌جای کرومیوم، از موتور مرورگر Gecko بهره می‌برد.

به گزارش ورج، سیاست‌های جدید فروشگاه باز مایکروسافت بالاخره این امکان را برای مرورگرهای شخص‌ثالث مثل فایرفاکس فراهم کرده که در این پلتفرم در دسترس کاربران قرار گیرد. البته مرورگر محبوب گوگل کروم همچنان در این فروشگاه نرم‌افزاری منتشر نشده است.

فایرفاکس در هر دو فروشگاه اپلیکیشن ویندوز ۱۰ و ویندوز ۱۱ در دسترس قرار گرفته است.

موزیلا در این رابطه گفت:

ورود فایرفاکس به ویندوز استور درحالی انجام شده است چند ماه قبل تلاش‌های موزیلا برای حفاظت از مرورگر پیش‌فرض مایکروسافت در ویندز با شکست مواجه شد. موزیلا اکنون امکان تغییر مرورگر پیش‌فرض ویندوز را با یک فرایند «تک‌کلیک» آسان‌تر کرده است. به‌نظر می‌رسد موزیلا با استفاده از این فرایند، توانایی مایکروسافت را برای تنظیم اج به‌عنوان مرورگر پیش‌فرض سیستم‌عامل ویندوز معکوس کرده‌ است.

مایکروسافت فرایند تنظیم مرورگر پیش‌فرض را در ویندوز ۱۱ سخت‌تر کرده است و موزیلا از زمان نامه‌ی سرگشاده‌اش به غول نرم‌افزاری اهل ردموند در سال ۲۰۱۵، تلاش کرده است تا این شرکت را متقاعد کند که تنظیمات مرورگر پیش‌فرض خود را در ویندوز بهبود بخشد.

فایرفاکس اکنون در فروشگاه مایکروسافت برای ویندوز ۱۰ و ویندوز ۱۱ در دسترس قرار گرفته است.

نظر شما در این مورد چیست؟

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود