قابلیت جدید ویندوز ۱۱: بدون پاک‌شدن فایل‌ها، ویندوز را مجدداً نصب کنید

چهارشنبه ۶ دی ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
نمایشگر لپ‌تاپ Cyborg ام‌اس‌آی
با ویژگی جدید ویندوز ۱۱ می‌توان بدون نگرانی از حذف فایل‌ها، برنامه‌ها و بازی‌ها با نصب مجدد این سیستم‌عامل، بسیاری از مشکلات کامپیوتر را رفع کرد.
تبلیغات

اگر قبلاً نصب مجدد ویندوز ۱۱ را روی کامپیوتر خود انجام داده‌اید حتماً می‌دانید این فرایند چقدر زمان‌بر است. خوشبختانه، مایکروسافت از این موضوع مطلع است و برای حل آن برنامه‌هایی دارد. این شرکت درحال کار بر روی روشی برای نصب مجدد سیستم‌عامل از طریق به‌روزرسانی ویندوز است تا در این فرآیند هیچ فایلی از نسخه‌ی قبلی از بین نرود.

همانطور که Windows Latest اشاره می‌کند، آخرین به‌روزرسانی بتای ویندوز ۱۱ در کانال اینسایدر، ویژگی جدیدی به نام Fix Problems using Windows Update را ارائه می‌دهد. این ویژگی هنوز در دست توسعه قرار دارد و بنابراین درحال حاضر به‌طور کامل کار نمی‌کند. به‌هر حال، اگر عضو بخش بتای ویندوز ۱۱ باشید، دکمه‌ی مربوط به ویژگی مذکور را در صفحه Recovery مشاهده خواهید کرد.

با وجود اینکه ویژگی Fix Problems using Windows Update هنوز به‌طور کامل کار نمی‌کند، اما توضیحاتش نکته‌ای جالب در مورد عملکرد آن ارائه می‌دهد. در این توضیحات آمده است :«با نصب مجدد ویندوز روی نسخه‌ی کنونی سیستم‌عامل برنامه‌ها، فایل‌ها و تنظیمات شما حفظ خواهند شد.» به‌نظر می‌رسد این روش برای انجام نصب مجدد ویندوز ۱۱ به درایو خارجی یا دانلود فایل‌های اضافه نیاز ندارد. چنین قابلیتی بسیار عالی است زیرا نصب مجدد سیستم‌عامل راهکار متداولی برای رفع مشکلات محسوب می‌شود.

از آنجاکه ویژگی Fix Problems using Windows Update هنوز کامل نشده است، جزئیات دقیقی در مورد آن نمی‌دانیم. به‌عنوان مثال، اطمینان نداریم که آیا ویندوز ۱۱ می‌تواند خودش را بدون راه‌اندازی مجدد تعمیر کند؟ این فرایند چقدر طول می‌کشد؟ آیا ویژگی جدید، جایگزین بهتری برای استفاده از درایو بازیابی خارجی خواهد بود؟

پیشنهاد می‌کنیم سری به مقاله‌های آسان ترین روش راه اندازی ویندوز ۱۱ بدون اینترنت و آموزش نصب ویندوز ۱۱ با فلش بزنید تا با روند کلی نصب این سیستم‌عامل روی کامپیوتر خود بیشتر آشنا شوید. همچنین در مقاله‌ی بررسی ویندوز ۱۱، به‌طور مفصل به همه‌ی ویژگی‌ها و امکانات جدید این سیستم‌عامل پرداخته‌ایم.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات