آیا آپدیت One UI 6.1 سرعت شارژ گلکسی S23 را محدود می‌کند؟

جمعه ۱۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۳:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
پنل پشتی اس ۲۳ پلاس سامسونگ
برخی از دارندگان گلکسی S23 پس از نصب به‌روزرسانی One UI 6.1 با کاهش سرعت شارژ مواجه شده‌اند.
تبلیغات

سامسونگ آپدیت One UI 6.1 را برای بسیاری از گوشی‌ها و تبلت‌های رده‌بالای خود ازجمله سری گلکسی S23 منتشر کرده است.

این به‌روزرسانی در کنار ارائه‌ی ویژگی‌های هیجان‌انگیز و کاربردی مثل هوش مصنوعی Galaxy AI، نگرانی‌هایی برای برخی کاربران گوشی سامسونگ ایجاد کرده است.

طبق گزارش‌‌ها، گلکسی S23-های به‌روزشده به One UI 6.1 با مشکل کاهش سرعت شارژ مواجه شده‌اند.

توان شارژ گلکسی S23 سامسونگ حداکثر ۲۵ وات است و بر اساس ادعای یک کاربر، One UI 6.1 توان شارژ را به ۱۵ وات کاهش می‌دهد. این کاربر تصویری از برنامه‌ی Electron را به‌اشتراک گذاشت که آمار باتری و شارژ را نمایش می‌دهد.

گلکسی S23 متصل به شارژر روی میز زرد

سایت سم‌موبایل برای بررسی موضوع، گلکسی S23 آپدیت‌شده به One UI 6.1 را به شارژر ۱۲۰ واتی متصل و با استفاده از دستگاه ولت‌متر و آمپرمتر، توان شارژ را اندازه‌گیری کرد. همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، توان شارژ دستگاه حدود ۲۰ وات بوده که ۵ وات کمتر از حداکثر توان آن است.

نکته‌ی قابل‌ توجه درمورد آزمایش سم‌موبایل این است که گاهی اوقات و به‌خصوص زمانی‌ که شارژ گلکسی S23 کم باشد، توان شارژ به ۲۵ وات نیز می‌رسد.

توان شارژ این گوشی حتی روی One UI 6.0 نیز در اکثر مواقع روی ۲۰ وات قرار می‌گیرد و بنابراین به‌احتمال زیاد به‌روزرسانی One UI 6.1 باعث محدودیت سرعت شارژ به ۱۵ وات نشده است.

گوشی‌های سامسونگ با افزایش میزان شارژ باتری، با سرعت کمتری شارژ می‌شوند و بنابراین شاید گوشی‌ کاربرانی که با توان ۱۵ وات شارژ شده‌اند، درصد شارژ بالایی داشته‌اند. از طرفی احتمال نمایش اطلاعات نادرست در برنامه‌ی Electron وجود دارد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات