اپل: دولت آمریکا می‌خواهد آیفون را به موبایلی اندرویدی تبدیل کند

جمعه ۳ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۸:۰۳
مطالعه 1 دقیقه
نرم‌افزار آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس
بر اساس گفته‌ی اپل، وزارت دادگستری آمریکا در تلاش است آیفون را به دستگاهی اندرویدی تبدیل کند.
تبلیغات

وزارت دادگستری ایالات متحده شب گذشته پرونده‌ی جدیدی علیه اپل به راه انداخت و دومین شرکت بزرگ دنیا (از لحاظ ارزش بازار) را به انحصارگرایی در بازار موبایل متهم کرد. این وزارت‌خانه می‌گوید هدف نهایی‌اش «آزادسازی بازارهای موبایل» از رفتارهای ضدرقابتی اپل و بازگردانی رقابت به صنعت است.

اپل قویاً با ادعاهای وزارت دادگستری آمریکا مخالفت کرده و گفته است که با تمام توان از خود دفاع خواهد کرد. این شرکت استدلال می‌کند هدف نهایی پرونده، تبدیل‌کردن آیفون به موبایلی اندرویدی است.

فردی به نمایندگی از اپل در گفت‌و‌گو با 9to5Mac اعلام کرد پرونده‌ی وزارت دادگستری ایالات متحده می‌خواهد کاری کند که گوشی آیفون ظاهر و عملکرد شبیه دستگاه‌های اندرویدی داشته باشد، کاری که احتمالاً در نهایت به رقابت ضربه خواهد زد.

بخشی از استدلال اپل برای اشتباه‌خواندن پرونده‌ی وزارت دادگستری این است که اضافه‌کردن قابلیت‌های شبیه اندروید به آیفون در نهایت باعث ازبین‌رفتن انتخاب مصرف‌کننده خواهد شد.

به گفته‌ی اپل، یکی از مزایای مهم آیفون، حفظ حریم خصوصی و امنیت کاربر است و اگر وزارت دادگستری در دادگاه موفق شود، شاهد کاهش شدید امنیت آیفون خواهیم بود.

وزارت دادگستری ایالات متحده تقریباً از تمامی جوانب، آیفون را هدف قرار داده است. پرونده نه‌تنها روی اپ استور، بلکه روی آی‌مسیج و کارپلی و فیس‌تایم و آی‌کلاد هم دست می‌گذارد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات